Ostravě doma nedáme nic zadarmo, hlásí Markéta Žbánková

Minulou sobotu otevřela střelecký účet čtvrtfinálové série, ani její branka nicméně Panterkám v úvodním duelu s Ostravou nepřinesla vytoužené vítězství. Jak juniorka Markéta Žbánková hodnotí herní projev na hřišti soupeře, co předcházelo jejímu úspěšnému zásahu nebo s čím půjdou #princezny do víkendových domácích odvet? To vše v rozhovoru!

Markéto, máte za sebou úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série, jak jsi spokojená s předvedenou hrou z vaší strany?

Líbil se mi náš sobotní výkon – makaly jsme do obrany, snažily se být aktivní i směrem dopředu, ale bohužel udělaly i pár chyb, které dokázal soupeř potrestat. Naproti tomu v neděli mi přišlo, že se zhoršilo úplně všechno a oproti prvnímu zápasu se nám nedařilo plnit věci, které jsme si řekly. Spokojená tedy jsem hlavně s tou sobotou, kde je škoda, že jsme nepřidaly ještě pár branek.

 

Překvapila vás oproti základní části Ostrava něčím, nebo jste její herní styl čekaly? Jak jste se na ty zápasy připravovaly?

Asi ne, Ostrava hrála víceméně to, na co jsme se od výběru soupeřů připravovaly. Měly jsme během těch pár dní videorozbor zápasů soupeře jak s námi, tak i ostatními týmy z horních pater tabulky, a tomu jsme samozřejmě následně přizpůsobily i samotné tréninky.

 

Ty jsi v prvním zápase otevřela skóre vedoucí brankou z dorážky po nahození Viki Novotné, bylo to pro Tebe jednoduché doklepnutí, nebo jsi se u něj zapotila? Věřila jsi v tu chvíli, že se s Ostravou dá hrát a můžete to vedení udržet?

No původní plán o dorážce nebyl. 😊 Chtěla jsem to nahození doběhnout a rychle zakončit, nicméně gólmanka byla o trochu rychlejší a vyrazila balonek před sebe, naštěstí tak, že se mi ho nějak intuitivně podařilo kopnout dobrým směrem – pak už to bylo jen o správném nasměrování do branky. Byl to určitě důležitý moment, protože ve většině zápasů dostáváme gól jako první spíš my a tímhle jsme se nakoply k tomu, abychom si víc věřily a odehrály vyrovnané utkání.

 

Zatímco v sobotu to bylo relativně vyrovnaný duel, v neděli už byly domácí hráčky jednoznačně lepší a prakticky do ničeho vás nepouštěly, co se přes tu jednu noc změnilo? Bylo to podle Tebe spíše zhoršení z vaší strany, nebo se FBC naopak během dne nabudilo a zlepšilo?

Asi to bylo částečně obojí. Určitě bylo vidět značné zlepšení ze strany Ostravy a dost jejich šancí na rozdíl od soboty skončilo gólem, nám se naopak zhoršila obrana a celkově jsme byly takové zakřiknuté a bylo to znát, asi ale nedokážu popsat, čím přesně to bylo.

 

Jaké to vlastně pro Tebe je, hrát celý zápas prakticky bez balonku, případně ho díky dobré práci soupeře brzy ztratit? Neprojeví se to postupem času nějakou frustrací?

Pozitivní to pro mě určitě není, přeci jen koho by bavilo hrát bez balonku a většinu času jen bránit. Na druhou stranu když jdeme proti silnějšímu soupeři, tak se nedá asi očekávat, že budeme mít míček na hokejkách nějak extra často.

 

Série se teď stěhuje do Rudné a ve dvou domácích zápasech budete odvracet konec sezony, s čím do nich půjdete? Budete se držet stále stejného stylu, který vám skoro přinesl ovoce v prvním duelu, nebo zkusíte být ve hře bez balonku aktivnější?

Určitě se pokusíme o srovnání série, nebo alespoň o co největší potrápení Ostravy, která tady nedostane nic zadarmo. Na trénincích během týdne doladíme situace, ve kterých jsme propadávaly a které nám v těch zápasech můžou pomoct a počkáme na taktické pokyny a plán trenérů, s jakým nastoupíme na hřiště.

 

SO 15:00 Panthers Praha – FBC Ostrava (3. čtvrtfinále)
NE 15:00 Panthers Praha – FBC Ostrava (4. čtvrtfinále)