Nepovedený úvod znamená druhou porážku

Panterky v Ostravě necelých čtyřiadvacet hodin po porážce 2:4 bohužel na těsný výsledek nenavázaly – domácí totiž ráz zápasu začaly udávat už po pár vteřinách a v prvních dvou třetinách vstřelily pokaždé čtyři branky, díky kterým si došly pro klidné vítězství 8:1. Jedinou trefu Pražanek obstarala chytrou standardkou Veronika Zittová.

Ostrava vstoupila do druhého duelu čtvrtfinálové série daleko soustředěněji než v sobotu a prakticky po celý zápas pouštěla Panterky na svojí půlku jen zřídka – první střelu na bránu jim dokonce dovolila až v sedmé minutě, což byla zároveň doba, kdy už díky trefám Pavlíny Bačové Denisy Kotzurové vedla 2:0. Když navíc o chvíli později Denisa Kotzurová zvyšovala už na tříbrankový rozdíl, přišel na řadu oddechový čas hostí, který přeci jen rozhozené řady bíle oděných trochu nakopl.

I nadále nicméně byla Ostrava na hřišti jasným týmem, jen za první třetinu nakonec Panterky přestřílela poměrem 13:4 a ještě před jejím koncem oslavila další navýšení náskoku a zároveň hattrick Denisy Kotzurové. Velká chuť a hlad po vítězství navíc neopouštěla domácí ani ve druhé periodě, kde dokonce dovolila Pražankám pouze dvakrát ohrozit Dupčákovou, i naprosté minimum střeleckých pokusů nicméně nakonec přineslo hostujícím barvám snížení – Veronika Zittová při rozehrávce standardní situace nečekala na pomoc a sama prudkou ránou překvapila domácí gólmanku, která toho přes clonící Tůmovou moc neviděla a míček jí nakonec prošel mezi betony až do sítě.

Bylo to ale už v době, kdy při vyloučení Syslové zvýšila na 0:5 z pohledu Panthers granátem z půlky Paulína Hudáková a následně ještě o gól víc zajistila po nevyužité akci Bartuškové z protiútoku Nikola Chalupová. Ostrava navíc velmi jednoduchými kombinacemi těžila z minima maximum a obzvlášť velké zalíbení našla při využívání chyb v hostující rozehrávce – hned dvě takové využila po jedné rychlé nahrávce a pohotové střele Michaela Mlejnková, díky níž bylo skóre po dvou třetinách už 8:1 ve prospěch jí a jejích spoluhráček.

Evidentně unavené a rozhozené Panterky už se ale na nějaké zdramatizování skóre nakonec nezmohly, což lze ale přisoudit i faktu, že ve třetí třetině nechaly část svých klíčových hráček odpočívat po náročném programu a do hry se tak dostaly i jindy nepříliš často hrající juniorky či hráčky širšího kádru. Podobný manévr zvolila i domácí střídačka a byť tím přišla o část své drtivé převahy, kterou nahradila občas trochu divoká hra nahoru – dolů, dokázala si pohodlný náskok udržet. Po vítězství 8:1 ve prospěch Ostravy se tak čtvrtfinálová série přesune do Rudné právě za stavu 2:0 ve prospěch třetího týmu základní části a Panterky tak v sobotu a neděli budou odvracet konec sezony.

.

FBC Ostrava – Panthers Praha 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)  online | záznam

Střely na branku: 32:8
Nejlepší hráčky: Denisa Kotzurová – Anna Bartušková