Dobrá obrana nestačila, do vedení jde ve čtvrtfinálové sérii Ostrava

Panterky byly v prvním duelu čtvrtfinálové série s Ostravou střelkyněmi první i poslední branky utkání. Mezi jejich dvěma trefami nicméně domácí hráčky dokázaly přidat zásahy hned čtyři a i přes dobrý výkon tak #princezny v play-off ztrácí 0:1.

Jak už bylo zmíněno, do vedení šly v úvodním čtvrtfinále Pražanky. Stalo se tak poté, co v úvodních minutách byly aktivnějším celkem a zkraje minuty čtvrté jim střelecká převaha přinesla i ovoce – Novotná vytáhla balonek z obrany a vyslala do brejku Markétu Žbánkovou, která nakonec nadvakrát a jednoruč dokázala překonat ležící Tomšovou. Jednobrankový náskok nicméně Panterkám vydržel jen necelé dvě minuty, neboť právě za tento časový úsek se po dvou rychlých přihrávkách ocitla sama před Horňákovou nekrytá a úspěšná Terezie Šešulková.

Ta samá hráčka navíc o další čtyři minuty později dokázala překlopit skóre ku prospěchu domácích. Znovu to bylo po nedůrazu hostující obrany, která nedobře reagovala na ostravskou rozehrávku z rohu a Terezie Šešulková tak podobně jako předtím Žbánková dokázala nadvakrát protlačit balonek do sítě.

Až poté se začalo hrát alespoň částečně podle toho, jak oba celky favorizovaly předzápasové průzkumy. Ostrava měla balonek více na hokejkách a Panterky volily spíše střídmé napadání, šancí nicméně bylo k vidění pramálo. To se přeneslo i do druhé třetiny, kdy zápas připomínal spíše šachovou partii, kde domácí mají více figurek, hosté nicméně kontrují předvídáním jejich pohybů na několik tahů dopředu. Nicméně ani Pražanky nebyly bez šancí, byť jich bylo méně než v případě žlutě oděných – zejména konec druhé periody přinesl pár nadějných brejků a nahození, žádné z nich se ale neujalo. Až minutu před druhou sirénou tak dobře zafungovalo ostravské napadání za brankou soupeře a na středu vyplaval balonek k volné Nele Škopkové, která poslala své spoluhráčky do dvoubrankového vedení.

Zlepšený výkon stačil na jednu branku

Až třetí perioda tak přinesla změnu panteří strategie. Děvčata z Radlic se začala čím dál více osmělovat při napadání a občas se i zdálo, že si oba celky své role z předcházejících minut prohodily, ani velký tlak červených ale ne a ne přinést korekci skóre. Paradoxně tak slavily opět Ostravanky, které v polovině závěrečné periody přežily ostrý nápor svých soupeřek a z protitlaku skórovaly zásluhou Pavlíny Bačové, k níž se balonek nešťastně odrazil snad od několika různých hokejek a končetin všech v okolí.

Čtvrtá trefa zároveň přinesla klid na domácí hokejky a hráčky Ostravy tak s rozehrávkou příliš nespěchaly, což logicky znamenalo i úbytek šancí na obou stranách. Panterky se ale nevzdávaly a dokázaly ještě vykřesat naději poté, co právě hodně pomalou snahu o rozdání kotouče vystihla Lucie Florianová a snížila na 2:4. To nicméně z gólového účtu bylo v prvním zápase vše a právě výhra 4:2 tak Ostravu poslala do vedení ve čtvrtfinálové sérii.

.

FBC Ostrava – Panthers Praha 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)  online | záznam

Střely na branku: 23:14
Nejlepší hráčky: Karin Vavrečková – Anna Bartušková