PREVIEW: Poslední zápas základní části

Dlouhodobá část Extraligy žen se blíží ke svému závěru a Panterky už v neděli odpoledne čeká poslední zápas této fáze sezony. A ačkoliv si postup do play-off zajistily už minulý týden na půdě Mladé Boleslavi, v dohrávaném utkání se Startem je stále o co hrát!

 

O páté místo

Panterky i přes v poslední době dobrou formu stále nemají jistotu toho, že po základní části skončí na současném místě. To je sice vzhledem k systému čtvrtfinále, kdy si týmy v elitní čtyřce své soupeře volí, spíše symbolické, pro děvčata z Radlic by se ale jednalo o vůbec nejlepší umístění v extraligové historii – rekordem je zatím šestá pozice ze sezon 2017/18 a 2018/19. Nejbližším konkurentem je v tuto chvíli Olomouc, s níž #princezny před třemi týdny na jejím hřišti smolně prohrály po nájezdech, a jež na Pražanky v tuto chvíli ztrácí pět bodů a dva zápasy.

Případné nedělní vítězství by ale znamenalo téměř jistotu – Hanačky totiž ve zbývajících třech duelech kromě Bohemians a Startu vyzvou také silný Chodov. V rámci teorie je ještě postup na čtvrté místo, Tatran má nicméně kromě jednobodového náskoku také výhodu pěti zápasů k dobru, v nichž vyzve převážně týmy z nižších pater tabulky.

O navýšení rekordu

Už teď je jisté, že to je pro elitní ženské družstvo co se bodového zisku týče vůbec nejúspěšnější extraligová sezona – dosavadní maximum padlo ve zmiňované sezoně 2017/18 a šesté Panterky tehdy nastřádaly solidních 32 bodů. Tuhle metu se partě kolem kapitánky Anežky Slané podařilo překonat v posledním domácím duelu s Bohemians, kde vítězství 7:2 znamenalo posun už na 35 získaných puntíků. Zisk ze hřiště Startu by tak kromě cenného vítězství v dalším pražském derby znamenal ještě navýšení laťky a další motivaci nejen pro příští sezonu.

O elitní desítku bodování

Minulou sobotu vyhrály Panterky na hřišti Boleslavi vysoko 8:4 a děkovat za to mohly zejména mimořádně produktivní Veronice Zittové, která se na vítězství podílela pěti brankami a jednou gólovou asistencí. A zejména díky tomuto zápasu oživila i svoje šance na umístění v elitní desítce ligového kanadského bodování – za sedmnáct odehraných zápasů se jí podařilo nastřádat už jednatřicet bodů a na desátou Hanu Polákovou ztrácí pouhé dva zápisy. O jeden méně jí pak stačí k dorovnání klubového rekordu z loňské sezony, který navíc drží právě ona sama. 

.

Jmenovat bychom mohli také boj o pozitivní bilanci s pražskými kluby, která v tuto chvíli činí čtyři vítězství a tři porážky při celkovém skóre 26:31, či snahu o zakončení základní části vítězství. Kromě výše zmíněného se ale také bude jednat o letošní poslední zápasy Markéty Valešové a Karolíny Novákové v Panteřím dresu – dohoda s mateřským Libercem totiž neumožňuje jejich start ve vyřazovacích bojích a obě produktivní útočnice se tak po duelu na Startu budou stěhovat zpět na sever Čech.

Zda bude jejich loučení vítězné můžete sledovat živě jak on-line, tak prostřednictvím streamu. Zápas na Jižním Městě začíná v neděli v 16:00!

NE 16:00 | Start98 Tigers – Panthers Praha | online – stream