Panterky se s domácím prostředím rozloučily vysokým vítězstvím

V neděli čekal elitní ženské družstvo poslední domácí zápas základní části a tečka za rudenským putováním to byla vydařená. Panterky totiž v pražském derby jasně přehrály velkého rivala z Bohemians, v prvních dvou třetinách dokázaly vždy přidat po dvou brankách a ani závěrečné polevení už nezabránilo vysokému vítězství 7:2, které ve vzájemných soubojích znamenalo vůbec první tříbodový zisk děvčat z Radlic!

Hráčky Bohemians dorazily do Rudné bez několika členů základní sestavy a na obrazu hry to od začátku bylo znát. Bočanová sice hned po pár vteřinách trefila tyčku za Horňákovou, to ale bylo na nějakou dobu z šancí hostů prakticky vše – Panterky byly hladovější, důraznější a co je nejdůležitější, tak i gólovější. Jejich střelecký účet otevřela Žbánková, která se bleskově zorientovala na mantinelu z otočky vyslala do úniku oslavenkyni Annu Bartuškovou, pro niž nebyl problém překonat Červovou backhandovou kličkou.

Další šance měly bíle oděné v nabídnuté přesilovce, nicméně při té se k nebezpečnějšímu zakončení nedostaly. Mrzet je to ale nemuselo, protože dvě minuty před první sirénou sehráli krásnou kombinační akci, na jejímž konci byla Markéta Žbánková tentokrát v roli zakončovatele do odkryté klece.

Podobný obraz hry pokračoval i ve druhé periodě. #princezny byly aktivnější v útočných výpadech, Bohemka hrozila zejména z brejků, stále se jí ale nedařilo překonat jistou Horňákovou. Ta měla lví podíl i na jedné z dalších branek svých spoluhráček. Parádní ránu ze vzduchu v podání kapitánky Anežky Slané sice nijak neovlivnila, což jí samozřejmě nijak nenutilo krotit své oslavy, u začátku čtvrté trefy Panthers ale byla právě ona, když svým vyhlášeným dlouhým výhozem našla unikající Valešovou, která ještě vylepšila pozici pro do vinglu balonek umisťující Dominiku Tůmovou. Valešovou tak ani nemusely mrzet neproměněné šance z minut předešlých, do kterých se dostala povětšinou s agilní Zittovou.

Závěr přinesl korekci skóre

Panterky tak po dvou třetinách vedly 4:0 a nezdálo se, že by mělo dojít ještě k nějaké dramatizaci zápasu. To se potvrdilo za další tři minuty, kdy Retová pohotovou nahrávkou přes brankoviště našla úplně volnou Anežku Slanou a ta neomylně přidala svou trefu v utkání. Tuto branku nicméně trochu kazil nešťastný pád jedné z protihráček před jeho vstřelením, který se shodou okolností opakoval i při úniku Zittové a následné šesté trefě v podání Nely Havlíkové.

Až při dvou zraněních dokázaly hráčky Bohemians korigovat skóre. Stalo se tak při hře 4 na 4, kdy za vzájemnou strkanici na trestné lavici skončily Nováková s Dvořákovou, a postarala se o to i díky nešťastné teči jedné z bránících hráček Veronika Loudová. Šestibrankový náskok následně bombou pod břevno vrátila domácím Lucie Retová, poslední slovo ale měly nakonec vyznavačky zelenobílé kombinace, které zásluhou Andrey Kadidlové využily rychlé přečíslení.

Panterky tak v posledním domácím zápase základní části porazily Bohemians vysoko 7:2, což bylo zároveň vůbec první tříbodové vítězství nad tímto soupeřem v extraligové historii. Upevnily si tak páté místo v tabulce a soupeřky tak odsoudily k ještě větším starostem spojeným s jejich snahou o postup do play-off. 

.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)  online | záznam | foto

Střely na branku: 27:22
Nejlepší hráčky: Markéta Žbánková – Andrea Kadidlová

Foto: Olda Kohout