Pět branek Zittové znamená jistotu postupu!

Stačil jeden bod, zisk je nicméně trojnásobný. Panterky v Mladé Boleslavi nepřipustily překvapení a po soustředěném výkonu si vypracovaly pohodlný náskok, na němž se výrazně podílela Veronika Zittová – ta sama vstřelila pět branek, na šestou přidala a zejména díky ní tak #princezny dvě kola před koncem mají jistý postup mezi nejlepší osmičku!

Ačkoliv se skóre zásluhou krásné rány Veroniky Zittové měnilo už po 53 vteřinách a brankářky ze svých sítí nakonec lovily balonek dohromady dvanáctkrát, zdálo se, že se ani jeden ze soupeřících týmů nedokáže po většinu zápasu dostat do tempa. Panterky sice své vedení mohly znásobit při dvou nabídnutých přesilových hrách, do šaten se ale po první třetině stejně nakonec odcházelo za vyrovnaného stavu – neproměněné šance Valešové, Bartuškové a Vlachové totiž potrestala Barbora Doležálková.

Pokud ale mohly být s první třetinou domácí florbalistky co se výsledku týče spokojené, druhá perioda už byla výrazně v režii Panthers a zejména rozjeté Veroniky Zittové. Ta nejprve parádní pumelicí o břevno vrátila hostům vedení, aby jej podobným stylem v následujících minutách ještě dvakrát navýšila a připsala si tak jednu trefu nad rámec hattricku. Boleslav si navíc nepohlídala už vyhlášené výhozy Kristýny Horňákové a dovolila tak panteří brankářce další asistenci, tentokrát na odchovankyni místního klubu Markétu Žbánkovou. 

Třetina hrůzy se pro modře oděné zastavila až na skóre 0:5 a u páté branky znovu byla Zittová, jenž tentokrát v pozici nahrávače vybídla ke skórování Dominiku Tůmovou, pro níž nebyl problém dostat balonek do odkryté klece.

Vysoké vedení Pražanek se logicky promítlo i na jejich výkonu ve zbývající části zápasu. Třetí třetina už byla z jejich strany hodně uvolněná a neuškodila jim ani dvě oslabení, v nichž paradoxně byly aktivnějším týmem a největší šanci domácích spálila Janatková netradičně z brejku. Navíc bylo děr v boleslavské obraně znovu využito a znovu to byla místním dobře známá Markéta Žbánková, jež tentokrát proměnila pěknou nahrávku Bartuškové.

Až poté se ke slovu konečně dostaly i domácí hráčky a třemi brankami dokázaly ještě trochu zdramatizovat koncovku téměř rozhodnutého zápasu. Nejprve krásnou kombinaci využila Klára Hukalová, luxusní individuální akci následně proměnila Karolína Janatková a po zvládnutém oslabení přišlo i využité trestné střílení v podání Barbory Doležálkové – tomu předcházel sporný zákrok Florianové, při němž mimo jiné došlo k zavalení Horňákové. 

Definitivní tečku za utkáním nakonec ale stejně zařídily Panterky a konkrétně kdo jiný, než Veronika Zittová, která doklepla do pravého horního rohu krásnou nahrávku Novotné a připsala si tak svůj těžko uvěřitelný šestý kanadský bod v zápase. Její trefa navíc znamenala konečné skóre 8:4 pro Pražanky a tím pádem i jejich definitivní jistotu postupu do play-off!

.

Fl. akademie MB – Panthers Praha 4:8 (1:1, 0:5, 3:2)  online | záznam

Střely na branku: 30:40
Nejlepší hráčky: Alena Machačová – Veronika Zittová