PREVIEW: Jistota play-off? Možná už v sobotu!

Panterky čeká předposlední víkend základní části letošního ročníku extraligy a už sobotní zápas může přinést dosažení kýženého milníku – pokud totiž v Boleslavi získají alespoň bod, nebude je o play-off moci připravit ani bláznivý matematický vývoj. V neděli navíc mohou #princezny hodně ztížit už tak nepříliš dobrou pozici pražskému rivalovi Bohemians, jenž naopak musí o vyřazovací boje ještě tvrdě bojovat.

Už teď je potenciální ztráta panteřího postupu mezi nejlepší osmičku víceméně pouze v rovině složitých matematických výpočtů. Aby se tak stalo, nesměly by Panterky ve zbývajících třech zápasech s Mladou Boleslaví, Bohemians a Startem nezískat ani bod a například jejich nedělní zelenobílé soupeřky z Dolních Břežan naopak ani jednou nezaváhat – to navíc ve chvíli, kdy kromě Panterek vyzvou hráčky Bohemians například Tatran nebo Olomouc, tedy týmy z první poloviny tabulky.

V kádru trenéra Jaroslava Jelínka tedy pomalu může začít panovat všeobecné veselí, neboť velmi pravděpodobně se jeví i dvojité historické panteří umístění – ve hře je v tuto chvíli jednak udržení pátého místa, přičemž dočasným extraligovým maximem byla šestá pozice, pouhé čtyři body pak chybí i k překonání historického maxima bodů celkově získaných. To vše při již zmiňovaných třech duelech před koncem.

 První z nich se odehraje po geograficky nejkratším výjezdu k mimopražským soupeřům. Florbalistky Mladé Boleslavi si ve své vůbec první extraligové sezoně nevedou špatně – dosud dokázaly potrápit nejednoho favorita, s těmi ostatními sehrály povětšinou výsledkově poměrně vyrovnané zápasy a pět kol před koncem navíc stále mohou živit naději na postup do play-off – na osmý Start v tuto chvíli ztrácí pět bodů.

Špatně si vyznavačky modré a červené barvy nevedly ani v prvním letošním vzájemném duelu hraném před pár týdny v Rudné. Zde se prezentovaly hodně běhavým a aktivním florbalem, navíc se mohly spolehnout i na dobře fungující obranu a nedovolily domácím útočným puškám příliš stoprocentních šancí. V těch si ale nakonec přeci jen vedly hůře než Panterky a zpět na sever Středočeského kraje si vezly porážku 4:1. Povedou si doma lépe a odloží tak hostující oslavy?

Zápasy pravdy začínají pro Bohemku v neděli

Pokud se jim to přeci jen povede, může to svým způsobem být pro Panterky spíše nabídnutím sladké tečky. V takovou chvíli by totiž mohly slavit až po případném triumfu nad Bohemians, kterým by zároveň své nedělní soupeřky dosoudily do nezáviděníhodné pozice a dost možná rozhodly o tom, že si zelenobílá družina poprvé ve své historii nehraje play-off. Navíc by se jednalo o zkompletování výsledkové bilance obou soupeřů – k tomu chybí poslední položka, tedy výhra Panthers za tři body.

Kromě toho má Bohemka v poslední době doslova mizerou formu. Z posledních sedmi zápasech bodovaly jediném, paradoxně proti Panthers z toho tehdy doma byl bod za porážku v prodloužení, jinak to vždy končilo pro zelenobílé smutně a hrozivá je i jejich bilance – 22 vstřelených branek a 52 inkasovaných. Klíčové navíc byly i porážky na půdě soupeřů v boji o play-off – 6:7 v Olomouci, 3:6 v Jičíně a ta možná nejbolestivější – 5:9 na hřišti v tuto chvíli osmého Startu.

Sezona tak pro Bohemians může skončit netradičně už zkraje dubna – vzhledem k současné situaci totiž bylo ve středu rozhodnuto, že nejvyšší ženská soutěž bude letos nesestupová a nebude se tím pádem hrát i play-down. Pokud se chtějí děvčata z Dolních Břežan předčasnému konci sezony vyhnout, musí bezpodmínečně v Rudné minimálně bodovat. V takovém případě si ale budou muset počínat o něco lépe než před pár týdny právě na domácím hřišti v Dolních Břežanech – tehdy se většinu času bránily a o zisku alespoň jednoho puntíku rozhodly při závěrečné hře bez brankáře. Bude to i tentokrát na Panterky stačit?

.

Zápasy 20. a 21. kola začínají v sobotu v 15:00 a v neděli v 16:00. Nedělní domácí duel můžete opět sledovat s živým komentářem Martina Mattese a Ladislava Hrmy, tradiční už je i předzápasové studio, které na videoplatformě Českého florbalu, stránkách TVCOMu a klubovém webu začíná už v 15:45 a my k jeho sledování všechny fanoušky a diváky srdečně zveme!

SO 15:00 | Fl. akademie MB – Panthers Praha | online – stream

NE 16:00 | Panthers Praha – FbŠ Bohemians | online – stream