Duel s Ostravou rozhodla mizerná oslabení

Při hře v plném počtu porazily Panterky v nedělním duelu Ostravu 3:2, k vítězství nad silným sokem jim to ale stejně nestačilo. Svěřenkyně Jakuba Robenka totiž hrály hned pět přesilovek a povedlo se jim v nich nevídané – všech pět příležitostí dokázaly využít ke vstřelení branky a díky tomu nakonec zvítězily 7:3.

Ačkoliv měla Ostrava většinu času více ze hry, šance Panterek na nějaký bodový zisk překvapivě nebyly malé – zejména v některých částech první a druhé třetiny dokázaly domácí hráčky zdařile kombinovat na polovině soupeře a několikrát nebezpečně ohrozit ostravskou branku. Jenže osudným se jim stala zmíněná oslabení – dvě dokázaly hráčky hostí využít už v první třetině, vyloučení Vlachové potrestala rychlou střelou Michaela Mlejnková a pěknou kombinaci při trestu Novákové proměnila Nela Kapcová. Za Panterky v mezičase dokázala na pár minut z brejku srovnat Veronika Zittová.

Ta samá hráčka se prosadila i v polovině 32. minuty, v té době už ale pouze snižovala na hrozivých 2:6. Nabírání vysoké ztráty odstartovala netradičně při hře 5 na 5 opět Michaela Mlejnková, která se v brankovišti zorientovala nejrychleji a doklepla míček za ležící Horňákovou. Při vyloučení Gocové se pak znovu rozhodlo v brankovišti, tentokrát pro domácí hráčky velmi smolným způsobem – nahazovaný balonek zpoza brány si do vlastní klece kopla Anežka Slaná.

Jenže Panterky byly i nadále nepoučitelné a na trestnou lavici putovala Zikmundová a Žbánková. Milovníci logickýxh operací už vědí, co asi mohlo následovat – nejprve branka Nely Kapcové a poté krásný zásah Denisy Kotzurové. Až v tu chvíli se ke slovu dostala zmiňovaná Veronika Zittová a její ostrý projektil do pravého horního rohu, na pětibrankový rozdíl však záhy znovu zvýšila Denisa Kotzurová. Gólově hodně bohatou třetinu ukončila až agilní Eliška Mídová, která vystihla nepřesnou hostující rozehrávku, prodrala se až do zakončení a parádní ranou do bližší šibenice snížila na 3:7.

Panterky měly i několik dalších šancí, stejně jako jejich soupeřky už se ale ve třetí periodě prosadit nedokázaly – bylo to možná vůbec poprvé, kdy ve vzájemném souboji těchto celků skončila nějaká třetina bezbrankovým výsledkem. Domácím tedy nepomohlo ani to, že hru v plném počtu vyhrály výsledkem 3:2 a díky mizerným oslabením tak nakonec padly 3:7. 

.

Panthers Praha – FBC Ostrava 3:7 (1:2, 2:5, 0:0)  online | záznam | foto

Střely na branku: 24:40
Nejlepší hráčky: Anna Bartušková – Jana Dupčáková