Přestřelku s Židenicemi rozhodly Panterky v nájezdech!

Další divoký domácí duel má za sebou parta kolem kapitánky Anežky Slané. Ta s Židenicemi dvakrát prohrávala o dvě branky a zejména v závěru už jí rychlým tempem docházel čas, velké zapálení a snaha o vyrovnání ale přinesla úspěch a celý duel tak musel putovat až do prodloužení a následných nájezdů, kde se krásnými kličkami prosadily Markéta Žbánková a Veronika Zittová, které tak vystřelily Panterkám bonusový bod!

Stejně jako před několika týdny v Brně, ani tentokrát nevstoupily Pražanky do zápasu vůbec dobře. Zaostávaly za svým soupeřem v pohybu, důrazu i práci s balonkem a tak není divu, že zkraje sedmé minuty šli hosté do vedení zásluhou právě nedůrazné hry před brankou, jíž využila Eva Urbášková. Další šance nicméně Židenice nevyužily a prakticky z jediného propadnutí inkasovaly – Horňáková ve druhém zápase v řadě perfektním výhozem vyslala jednu ze svých spoluhráček do brejku a Markéta Valešová její nabídkou nepohrdla – krásná střela pod horní tyčku znamenala srovnání.

Ještě před odchodem do kabin si ale růžově oděné vzaly vedení zpět, když Romančáková druhou asistencí v utkání nabídla skórování Barboře Sedláčkové. Další spálené šance jí ani její spoluhráčky navíc nemusely (zatím) vůbec mrzet, neboť jen 21 sekund po začátku prostřední třetiny vystihla domácí rozehrávku Šárka Staňková a krásnou střelou nad nohu poslala Židenice do dvoubrankového vedení..

Jakoby třetí inkasovaný gól Panterky konečně probral. Ty se začaly svému soku vyrovnávat ve všech herních aspektech a z toho logicky plynuly i brankové příležitosti. Celé to odstartovala Dominika Tůmová a její střela z mezikruží, která i s lehkou tečí skončila až v levé šibenici, následovat jí mohly například Valešová či Retové, ty ale na rozdíl od spoluhráčky s osmnáctkou na zádech neuspěly. Právě Retová ale nakonec mohla začít jásat na konci 33. minuty, když v těžkém souboji na mantinelu udržela balonek pro Karolínu Novákovou a ta už si poradila způsobem sobě vlastním – její důrazný průnik až do zakončení vedl přes tři odstavené soupeřky a skončil balonkem v síti bezmocné Remešové.

Panterky srovnaly krok dvěma trefami za čtvrt minuty

Když navíc zkraje třetí třetiny po vysoké holi jedné z hostujících hráček proměnila nařízený nájezd Veronika Zittová, zdálo se, že si Panterky jdou pro velmi cenné vítězství. Jenže nechval dne před večerem – vedení domácím plejerkám vydrželo jen něco přes minutu a Monika Jahodová po krásné osobní akci srovnala na 4:4. I za takového stavu se překvapivě hrál hodně otevřený a atraktivní florbal, který korespondoval s označením „zápas kola“. Postupem času si Židenice opět začaly přivlastňovat obraz hry pro sebe a vypracovaly si o něco víc šancí než děvčata z Radlic. Uspěla ale paradoxně až ta, kterou bychom řadily mezi ty méně nebezpečné – Kamila Pravcová mířila z ostrého úhlu víceméně doprostřed branky, Horňáková ale měla zakrytý výhled a nepříliš důrazné nahození jí tak překvapivě prošlo pod rukou.

Když navíc ta samá hráčka o půl minuty později poslala svůj tým do dvoubrankového vedení, zdálo se, že necelé čtyři minuty nebudou Panterkám na srovnání stačit. Jenže opak byl pravdou a domácím hráčkám se tak toto manko podařilo smazat podruhé v zápase, a to navíc mimořádně rychle – hostující střídačka ještě ani nestihla ukončit oslavy, když Gocová skvěle ustála osobní souboj a naservírovala balonek před branku neomylně Markétě Valešové. Za dalších sedmnáct vteřin navíc za velkého jásotu naopak domácí lavičky bylo srovnáno – Zittová protáhla balonek do pásma po levé straně a nahodila jej na hranici velkého brankoviště, odkud jej do branky nasměrovala Markéta Žbánková!

Za stavu 6:6 se tedy šlo do prodloužení, které žádné větší šance nenabídlo a o osudu utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Tam si Horňáková poradila se dvěma ze tří pokusů Židenic, naopak za Panterky náramným způsobem skórovaly Markéta Žbánková a Veronika Zittová, jejíž luxusní klička byla nakonec tou rozhodující a #princezny tak doma dokázaly zvítězit 7:6 po nájezdech!

.

Panthers Praha – Florbal Židenice 7:6pn (1:2, 2:1, 3:3 – 0:0)  online | záznam | foto

Střely na branku: 21:39
Nejlepší hráčky: Markéta Valešová – Martina Valehrachová