PREVIEW: Dva domácí zápasy v jednom víkendu

Tradiční dvojnásobná porce zápasů, netradiční místo konání. Panterky sice vinou nařízené karanténě jejich soupeřek ze Startu přišly o nedělní zápas na Jižním Městě, sobotním duelem s Židenicemi nicméně jejich hrací víkend nakonec neskončí – o den později totiž vyrazí znovu do Rudné k předehrávce 22. kola se silnou Ostravou.

Panterky tak podruhé v řadě čeká víkend, v němž vyzvou soupeře z moravské části naší republiky. A oběma mají rozhodně co vracet – v prvním vzájemném utkání jak na půdě Židenic, tak i v Ostravě dostaly dvojciferný počet branek a shodně padly 3:10. Zatímco v prvním kole v Ostravě to bylo po dobrém výkonu omlazeného týmu z Radlic, který na rozdíl od domácích nedokázal využít chyb v obranném pásmu soupeře, před pár týdny v Brně to byla velká dominance ze strany Židenic, která se zaslouženě promítla i na konečném skóre.

Právě na soka z jihu Moravy se #princeznám dlouhodobě nedaří. Z posledních pěti vzájemných duelů uspěly v jediném a dvakrát dokonce odcházely poraženy debaklem – kromě zmiňovaných únorových 3:10 to byl ještě druhé loňské střetnutí, které Židenice ovládly vysoko 12:5. Zdá se tedy, že běhavý a aktivní florbal „Dračic“ svěřenkyním Jaroslava Jelínka vůbec nevoní a nedokáží na něj najít účinné protizbraně. V tom nicméně nejsou samy – vzájemný zápas s brněnským soupeřem nezvládly ani například hráčky Bohemians, velké problémy s náročným stylem hry pak měly i Vítkovice, Chodov či Tatran.

To vše stačí Židenicím na průběžné šesté místo tabulky, které také hodně ovlivnil jejich nepovedený začátek sezony. A právě druhý vzájemný zápas s Panterkami může napovědět, jestli mohou Dračice ještě pomýšlet na případný posun na pátou pozici – tu v tuto chvíli okupují právě slečny z Radlic a při stejném počtu odehraných zápasů si drží pětibodový náskok. Případné vítězství by tedy druhý jmenovaný výběr už posunulo do velmi komfortní pozice i z pohledu boje o samotné play-off.

Zatímco sobotní duel bychom mohli nazvat vyrovnaným bez nějakého papírového favorita, v neděli už to bude o něčem jiném. Florbalistky Ostravy totiž po šestnácti odehraných zápasech drží druhé místo a vyjma zaváhání na půdě Bohemians ztrácí body jen v soubojích s nejbližšími sousedy v tabulce – tedy Vítkovicemi a Chodovem. Zejména duel se suverénními Vítkovicemi před dvěma týdny pak patřil k tomu nejlepšímu, co tuzemský ženský florbal může nabídnout – hra nahoru – dolů, spousta šancí, emocí, dvakrát ztracené ostravské vedení a po dramatickém závěru i vítkovické vítězství 7:6.

A ač se to podle výsledku nemusí zdát, tak relativně vyrovnaný byl i zápas právě s Panthers v prvním kole. Oba týmy tehdy nakupily velké množství ztrát ve vlastní obraně, jenže zatímco #princezny své šance dokázaly přetavit jen ve tři trefy, Ostrava se i vinou tří slepených branek prosadila hned desetkrát a ani tentokrát tak nedovolila Panterkám zvítězit – ty na triumf nad Ostravou čekají od pět let starého postupu do Extraligy žen, jediný triumf přineslo pouze jarní fanouškovské klání ve virtuálním play-off.

Ačkoliv do haly v Rudné ani tentokrát nemůžeme pustit žádného fanouška, o zážitek přímo z místa nepřijdete – opět totiž budou na oba zápasy připraveni jak naši komentátoři u streamovaného přenosu, tak i předzápasové studio, které ještě před úvodním buly dopodrobna rozebere všechny okolnosti daného zápasu. Začínáme vždy 15 minut před oficiálním začátkem, tak si nás nalaďte včas!

SO 15:00 | Panthers Praha – Florbal Židenice | online – stream

NE 16:00 | Panthers Praha – FBC Ostrava | online – stream