Ženy se z Olomouce vrací s bodem

Spousta nevyužitých šancí, nepovedený závěr a nakonec prohra v nájezdech. To byl pro Panterky zápas 17. kola extraligy v Olomouci, kde většinu zápasu měly nad domácími hráčkami navrch, nevyužité šance a spousta nastřelených tyčí a břeven ale znamenaly pouze dvoubrankový náskok, který Hanačky v závěru třetí třetiny dokázaly dotáhnout. Úspěšnější navíc byly i v nájezdové loterii a Pražanky se tak domů vrací s jedním bodem.

Panterky diktovaly tempo hry až na občasné výpadky prakticky od úvodního hvizdu. Dařilo se jim domácí Olomouc v některých chvílích zamknout na vlastní polovině, případné útočné výpady Hanaček pak sbírala pozorná obrana, počínající si podstatně zodpovědněji než v letošním prvním vzájemném utkání. Přesto vedoucí branka ne a ne přijít – hodně se o to snažila hlavně agilní dvojice Zittová – Žbánková, její časté výběhy od mantinelu a snaha uspět ranou ze středu však úspěch neslavily. Hostí se navíc držela i velká smůla – brejk dvou na jednoho skončil na břevně, do stejného místa pak po rychlém brejku mířila i unikající Nováková. Olomouc se k několika málo střelám dostala prakticky jen v přesilové hře po faulu Žbánkové, která stejně jako v Rudné nešťastně atakovala Frankovou.

Ta paradoxně inkasovala až z té nejméně nebezpečné situace. Hluboko na své polovině totiž uzmula balonek Nela Havlíková a nahozením stále ještě zpoza středové čáry překvapivě slavila úspěch – neposedný kus plastu proskákal houštinou těl bez jakékoliv změny směru a kuriózně doplul až do klece. Zvýšit panteří vedení mohla z dobré pozice Retová, to by její švih však nesměl opět skončit pouze na brankové konstrukci. A tak se znovu chopila iniciativy černovlasá dvaačtyřicítka bíle oděných – Nela Havlíková tentokrát střílela z vrcholku pravého kruhu a svou ránu umístila a schovala tak precizně, že kolem bližší tyčky proplula až za klečící Frankovou.

Na její trefu nicméně Olomouc dokázala prakticky ihned reagovat – po zmatcích v hostující obraně snížila na rozdíl jediného gólu Michaela Kacelová. Právě kontaktní gól jakoby domácí hráčky konečně probral – ty začaly být daleko nebezpečnější a Horňáková se měla co otáčet, aby udržela akcie svých spoluhráček na vyšší hodnotě. Asi nejvíc se zapotila chvíli před druhou sirénou poté, co si jí v brejku položila na záda Peterková, která nicméně následně sama vůči prázdné kleci selhala.

Baseballový úder Florianové na tři body nestačil

Třetí perioda už byla daleko vyrovnanější. Panterky se více soustředily na svou obranu a vpředu nechaly kouzlit Zittovou, jenž ale minisouboj s Frankovou nedokázala otočit ve svůj prospěch. Třetí gól tak musely přidat její spoluhráčky a znovu to byla slečna z řad obranných – Lucie Florianová se totiž nechala vylákat na hranici velkého brankoviště, kde sice na první dobrou trefila jen připravený blok, od něj se však kulička odrazila tak příhodně, že jí hostující jednadvacítka náramným baseballovým úderem následně dokázala ze vzduchu uklidit za Frankovou. Ta stejně jako její kolegyně chtěla ještě branku odvolat, u arbitrů však s pravidlem o vysoké hokejce nepochodila.

Mrzet jí to však ve finále asi příliš nemuselo. Hosté si chvíli po třetí trefě nedobře rozebrali volný úder a Petra Grufíková opět vrátila stav zápasu na ten nejtěsnější možný rozdíl. Olomouci navíc prospělo stažení na dvě formace a po tlaku do zakončení se dostala i k vyrovnání – dvě a půl minuty před koncem to na sebe vzala Karolína Sigmundová a trefila to náramně – Horňáková se za míčkem umístěným do pravé šibenice z pohledu střelce mohla vskutku pouze ohlédnout. Po obrovské chybě v domácí obraně sice mohla veškerá snaha Hanaček přijít vniveč, Panterky ale brejk dvou na nikoho poslaly mimo bránu.

Na řadu tak přišlo hodně opatrné a prakticky bez šancí se hrající prodloužení, na nějž navázaly i následné nájezdy. V nich Panterky vedly zásluhou Karolíny Novákové, hned další exekuce v podání Reimerové ale znamenala vyrovnání. Po dalších neúspěšných pokusech na obou stranách mohla v poslední sérii rozhodnout Žbánková, svou kličku do backhandu ale nasměrovala opět, jako z pohledu hostí už poněkolikáté v zápase, pouze do tyčky. Hned vzápětí navíc podruhé proti Horňákové uspěla Tereza Reimerová a rozhodla tak o tom, že bonusový bod zůstane v Olomouci.

 

.

FBS Olomouc – Panthers Praha 4:3pn (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0)  online | záznam

Střely na branku: 33:29
Nejlepší hráčky: Tamara Hašová – Nela Havlíková