PREVIEW: Panterky čeká náročný víkend

Hodně těžký los čeká na elitní ženské družstvo v následujících dvou dnech. Opět po třech týdnech totiž odehrají „moravský víkend“, v němž nejprve budou bojovat na půdě nevyzpytatelné Olomouce, v neděli pak do Rudné přijede soupeř vůbec nejtěžší – vedoucí celek z Vítkovic!

Stejné soupeře vyzvaly v totožném pořadí Panterky letos už jednou před zmiňovanými třemi týdny. A právě s prvním z nich, Olomoucí, dokázaly i bodovat. V Rudné to tehdy vypadalo s Hanačkami zkraje třetí třetiny už hodně bledě – po gólu Tůmové domácí hráčky vedly 6:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se ze zápasu mělo ještě stát nějaké drama. Jenže svěřenkyně Jaroslava Jelínka vysoké vedení až příliš ukolébalo a Olomouc se postupně dostala na dostřel jediné branky, i před závěrečnou hru bez brankáře ale nedokázala nakonec skóre srovnat a body tak zůstaly Pražankám.

I přesto však mladý tým soupeře pokračuje v povedených výkonech a Panterkám v tabulce šlape na paty – před víkendovým programem na ně ztrácí šest bodů, zároveň ale má k dobru ještě jeden zápas. Těšit jej navíc mohou i poslední výsledky – tuto pozici si drží i díky vítězství and Startem a Boleslaví, velkým favoritům z Ostravy a Vítkovic pak ani jednou nedovolil nastřílet dvojciferný počet branek. I nadále platí, že velkou oporou Olomouce je Martina Franková, která poslední vzájemný zápas vinou nešťastné kolize s Markétou Žbánkovou nedochytala, pro sobotní duel by nicméně měla být připravená.

Zatímco v sobotu se očekává tuhý a vyrovnaný boj o body, neděle už bude úplně o něčem jiném. Do Rudné se přijedou představit vedoucí Vítkovice, tedy tým, jenž letos ještě neztratil ani bod a za dosud odehraná kola nastřílel přes 140 branek. Favorit celé soutěže má navíc v zádech těžký a vítězný duel s městským rivalem z Ostravy – v něm sice dvakrát prohrával o dvě branky, skóre ale dokázal otočit a díky vítězství 7:6 si v čele extraligy drží už sedmibodový náskok!

Poslední vzájemný zápas s Panterkami navíc „Rytířky“ jednoznačně ovládly. Povedená úvodní desetiminutovka víceméně smazala všechny naděje Pražanek na nějaké body a domácí navíc nášupem ve druhé části zadělaly na konečný výsledek 14:3 z jejich pohledu. Ten děvčata z Radlic určitě nebudou chtít opakovat a naopak budou toužit po navázání na vzájemné střetnutí z loňského Czech Open – v něm favoritovi vzdorovaly až do samotného závěru a nakonec padly výsledkem 4:5. Ještě lépe to dopadlo dva a půl roku zpátky v Hostivicích, kdy sice Vítkovice vedly v polovině zápasu už 0:3, skvělý výkon domácích ale způsobil to, že zástupkyně modrobílé kombinace zvítězily až v prodloužení.

Právě tento vůbec nejlepší výsledek proti několikanásobnému mistrovi bude i jedním z témat předzápasového studia, které opět doplní náš komentovaný stream. Moderátoři Jan Sysel a Martin Mattes se kromě toho zastaví i nad zlepšenou panteří hrou směrem do defenzivy a stejně jako minule si vezmou na paškál i statistiky klíčových hráček. Studio začíná v 15:50, tak si nezapomeňte své přijímače naladit včas!

.

SO 15:00 | FBS Olomouc – Panthers Praha | online – stream

NE 16:00 | Panthers Praha – 1. SC Vítkovice | online – stream