Panterky na devátý pokus porazily Bohemians!

Každý série jednou končí. Tohle otřepané klišé zná snad každý a v nedělní odpoledne se opět naplnilo – Panterky totiž na devátý pokus dokázaly konečně v rámci ženské extraligy porazit pražského rivala Bohemians! Nebylo to sice za tři body, neboť domácí hráčky gólem 45 sekund před koncem dorovnaly využitý nájezd Veroniky Zittové, nejlepší radlická střelkyně nicméně v první akci prodloužení udeřila znovu a nádhernou ránou vystřelila červeně oděným bonusový bod!

Stejně jako v sobotním zápase s Boleslaví byla i tentokrát na hře #princezen znát velká opatrnost. Panterky se snažily hrát defenzivněji než v minulých týdnech a to se jim převážnou většinu duelu dařilo – navíc přitom téměř vymazaly silné útočné duo Poláková – Bočanová. I přesto se jako první radovaly domácí hráčky, když po pravém mantinelu pláchla Gabriela Vaníčková a parádní ranou do vzdálenější šibenice nedala Horňákové šanci zasáhnout. Vedení nicméně Bohemians nevydrželo dlouho, neboť jen o 45 sekund později vyběhla na střed Markéta Žbánková a její střela nad nohu ze zastavila až v síťce.

Kdo po dvou rychlých brankách čekal, že se v Dolních Břežanech rozpoutá ofenzivní přestřelka, nemohl se mýlit víc. Rychlé trefy jako kdyby oba týmy donutil zamyslet se nad svou defenzivní hrou a minimálně ve zbytku první třetiny šancí ubylo téměř na minimum – za zmínku stojí snad jen dobrý zákrok Červové vůči táhlému pokusu Zittové, na druhé straně pak po pokusu Loudové zvonila tyč. Největší příležitost spálila chvíli před sirénou Retová, která tváří v tvář prázdné bráně přestřelila.

Od druhé části se začala postupně projevovat herní převaha Panterek. Ty na dlouhé chvíle dokázaly zamknout Bohemku ve vlastním pásmu a zde úspěšně bojovat i zdánlivě ztracené balony, domácí hráčky hrozily jen z občasných brejků způsobených právě chybami #princezen. V režii hostí byly i největší příležitosti této fáze hry – ve vlastním oslabení dvěma náramnými kličkami doslova zničila Zittová své soupeřky a po její nabídce mířila Tůmová z dorážky do tyče, právě agilní Veronika Zittová pak sama v úniku na Červovou vůbec netrefila bránu. Na domácí straně spálila největší šanci Poláková po dobře rozehrané standardce, po taktéž znamenitých technických finesách pak Hernandezová trefila jen Horňákovou.

Tříbodovou radost překazila šťastná dorážka

V podobném duchu se nesla i závěrečná perioda – Panterky se snažily něco vymyslet kombinační hrou, „Klokanky“ pak spoléhaly na rychlé a nebezpečné brejky. Klíčový moment se odehrál na konci 53. minuty – po závaru způsobeném hostující první lajnou se už už zdálo, že natřikrát odražený balonek skončí za Červovou, na poslední chvíli ale do malého brankoviště vstoupila jedna ze zelenobílých obránkyň a kulatý nesmysl odklidila do bezpečí – nemohlo následovat nic jiného, než trestné střílení. K tomu se postavila Veronika Zittová a s velkým přehledem poslala ranou k tyči Panthers do vedení. 

To mohlo být znásobeno po několika dalších šancích, v nichž byla vidět hlavně lajna kolem Karolíny Novákové, Červová ale další změnu skóre nepřipustila. Bohemka se tak musela v samotném závěru uchýlit ke hře bez brankáře a výhoda jedné hráčky v poli navíc nakonec přinesla své ovoce. Havlová sice mířila jen do Horňákové, zmatků před hostující klecí ale dokázala šťastnou dorážkou využít Veronika Štajnerová, po jejímž klepnutí doskákal míček až těsně za brankovou čáru.

Psychologická výhoda do prodloužení tedy byla spíše na straně domácích, než ale vůbec bylo nastavení pořádně rozehráno, už se slavilo na panteří straně – Veronika Zittová využila volného místa na levém mantinelu, dostala se až do střelecké pozice a svým tradičním zakončením z výběhu vystěhovala všechny pavoučí obyvatele z pravého horního rohu branky. Panterky tak na devátý pokus dokázaly Bohemians konečně porazit a po výsledku 3:2 v prodloužení si pojistily páté místo před dotírající Olomoucí, s níž se utkají hned následující sobotu. 

.

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)  online | záznam

Střely na branku: 15:24
Nejlepší hráčky: Eliška Císařová – Karolína Nováková