Třetí domácí výhru řídily mladé pušky!

Po skalpu Olomouce a Tigers si Panterky v domácím prostředí poradily i tentokrát. Proti předposlední Mladé Boleslavi to sice nebyla žádná ofenzivní hitparáda, děvčata z Radlic ale ve všech třech třetinách měla výsledkově navrch a zaslouženě tak slaví vítězství 4:1. Dvě branky zařídila juniorka Karolína Nováková, její jmenovkyně Vlachová a další juniorka Kristýna Gocová pak přidaly po jedné trefě.

Panterky se mohly ujmout vedení už po pár vteřinách, nicméně Valešová nastřelila z úvodní akce zápasu pouze tyč. I nadále ale byly domácí hráčky o něco aktivnější a díky Karolíně Novákové se nakonec jako první dostaly i do vedení – kmenová hráčka Liberce vystihla hostující rozehrávku a samostatný únik zakončila i v tísni povedenou kličkou do backhandu. Hodně ofenzivní první třetina však záhy přinesla vyrovnání, když po dobrém důrazu Janatkové mířila přesně k tyči Eliška Horáková.

Vstřelený gól hráčky Boleslavi povzbudil a i ve zbytku zápasu byly jejich kontry velmi nebezpečné, Horňáková však svou bránu zamkla na několik západů a aktivním Středočeškám už nedovolila skórovat ani jednou. Díky tomu se domácí #princezny v závěru úvodní části vrátily do úlohy vedoucího týmu a opět se o to postarala Karolína Nováková – věkem stále ještě juniorka ustála osobní souboj na středu hřiště a svým tradičním stylem „start-cíl“ zakončeným ranou do teploměru upravila na 2:1. 

Na Panterkách bylo oproti minulým zápasům tentokrát znát, že se více soustředí na defenzivní činnost a nechtějí dovolit podobný vývoj, jako proti Olomouci či Startu. Proto nebyly útočné výpady domácích tak časté, o to více jim však nechyběla nebezpečnost – Valešová zakončovala přečíslení 3 na 1 do tyče, po krosu Vlachové pak Žbánková v nadějné pozici minula o milimetry. Právě Karolínu Vlachovou to ale mrzet nemuselo – z kraje 32. minuty v nepřehledné situaci před brankovištěm plácla do balonku, jenž s přispěním šťastné teče jedné z hostujících hokejek přeletěl bezmocnou Klementovou a skončil až v síti.

Dvoubrankový náskok děvčata z Radlic uklidnil a ta se tak mohla ještě více soustředit na výkon směrem dozadu, kde největší vzrušení působila stále ještě sedmnáctiletá Marie Jirková. Ani ta ale na výbornou obranu a ještě lepší Horňákovou nenašla recept a neuspěla ani při jediném oslabení za celý zápas pár minut před jeho koncem, kde dezorientovaná hostující defenziva nechala osamocenou Kristýnu Gocovou, pro níž nebyl problém uklidit balonek do odkryté klece. Panterky tak v souboji s nováčkem extraligy zvítězily 4:1 a upevnily si páté místo v tabulce.

.

Panthers Praha – Fl. akademie MB 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) online | stream

Střely na branku: 36:24
Nejlepší hráčky: Kristýna Horňáková – Eliška Horáková