PREVIEW: Souboj s předposledním doplní předzápasové studio!

Znovu po týdnu čekají elitní ženský výběr dva soupeři z nižších pater tabulky. Nejprve v sobotu po více než pěti letech v lize znovu vyzvou Mladou Boleslav, za níž letos nastupují i bývalé Panterky Marie Topolová a Kristýna Vranová, v neděli pak vyrazí do Dolních Břežan, kde se v pražském derby utkají s Bohemians. Sobotní duel navíc přinese i další novinku v našem streamu, a to předzápasové studio!

Začínala druhá polovina listopadu roku 2015 a v Radlicích se schylovalo k velké bitvě – první Panterky hostily druhou Florbalovou akademii z Mladé Boleslavi. Dva aspiranti na postup z první ligy sehráli nesmírně vyrovnané utkání v němž navíc domácí hráčky dvakrát vedly zásluhou Evy Krauskopfové, závěrečnou desetiminutovku ale ovládl červeně oděný soupeř a po výsledku 3:2 vystřídal své konkurentky na čele tabulky první ligy. 

Asi nikdo tehdy nečekal, že to bude poslední vzájemný souboj na dlouhá léta. Boleslav totiž překvapivě v semifinále play-off nestačila na Hradec Králové a přišla tak o možnost poměřit s Panthers síly i ve finále. Děvčata z Radlic navíc na rozdíl od ní svou sérii s východočeským soupeřem zvládla a vybojovala tak postup do nejvyšší soutěže. Od té doby se změnilo mnohé – Panterky patří ke stálicím Extraligy žen a dotírají a elitní čtyřku, Mladá Boleslav je ve stejné soutěži letos nováčkem, když vystřídala odhlášený Liberec. Z tehdejšího panteřího výběru, jenž na Radlicích 15.11.2015 těsně padl a tím pádem přišel o vítězství v základní části, už zůstala jen jedna hráčka – kapitánka Anežka Slaná. 

Ta teď se svými spoluhráčkami bude chtít dávnou prohru odčinit a přidat tak třetí domácí úspěch v řadě. Proti jedenáctému týmu tabulky jsou Panterky papírovým favoritem, letošní extraligový ročník je nicméně velmi vyrovnaný a stát se může cokoliv – a to i přesto, že Mladá Boleslav za tři body vyhrála pouze jednou, a to ve druhém kole na hřišti Bohemians. Akademičky totiž stále můžou být hrozbou, zejména díky šestnáctibodové juniorce Marii Jirkové – není to tak dávno, co sebraly bod na soupeřově hřišti Židenicím, tedy týmu, s nímž naopak #princezny padly vysoko 3:10. Speciální motivaci navíc bude mít obránkyně Kristýna Vranová a brankářka Marie Topolová – ty ke Středočeškám přestoupily právě z Panthers!

Na nové hale čeká dosud neporažený soupeř

Případná sobotní výhra by Panterky dobře naladila i na důležité nedělní střetnutí. To sice svěřenkyně Jaroslava Jelínka sehrají na venkovním hřišti, žádné daleké cestování vlakem je však tentokrát nečeká – los je totiž zavede „pouze“ do haly v Dolních Břežanech, kde na ně budou čekat hráčky Bohemians. Zajímavě architektonicky pojatá stavba zatím „Klokankám“ příliš nesvědčí, za celou sezonu zde dokázaly za tři body zvítězit pouze dvakrát, jenže se dá říci, že tentokrát přijede oblíbený soupeř – Panterky totiž v extraligové historii ještě ani jednou Bohemians neporazily!

Zatím nejblíže tomu byl výběr z Radlic před dvěma a půl lety. Zkraje sezony 2018/19 hostil zelenobílé soupeřky na hale ve Střešovicích a byla to nesmírně vyrovnaná podívaná – ještě devět minut před koncem vedly Panterky 7:5, nepovedený závěr zápasu a jedna chyba v prodloužení nicméně znamenala dvoubodový zisk Bohemians. Stále ještě nedávné je pak utkání pod širým nebem na Štvanici, kde zelenobílé hráčky zvítězily kontroverzním gólem sekundu před koncem, či virtuální Superfinále z loňského jara, kde taktéž rozhodovaly až závěrečné setinky.

Letos ale můžeme říci, že oproti minulým letům se papírové předpoklady vyrovnávají a platí tolikrát otřepané „vyhrát může opravdu kdokoliv“ či „těžko hledati favorita“. Pokud nicméně chtějí Panterky uspět, budou si muset dát velký pozor jak na produktivní duo Hana Poláková – Adéla Bočanová, jež společně nasbíralo už 46 kanadských bodů, tak i na prokletou první třetinu, která poslední dobou takto vyrovnané zápasy většinou rozhoduje.

Předzápasové studio v Rudné!

Na sobotní domácí zápas s Florbalovou akademií jsme si pro naše fanoušky připravili ještě jednu novinku – předzápasové studio moderované Honzou Syslem a Martinem Mattesem! V něm si připomeneme poslední zápasy Panterek, ohlédneme se za vítězným duelem s Tigers, vyzpovídáme jednoho z trenérského týmu ženského Áčka a chybět nebude ani videosoupiska domácích hráček. Studio začíná na TVCOMu deset minut před čtvrtou, tak si nezapomeňte naladit své přijímače včas!

.

SO 16:00 | Panthers Praha – Florbalová akademie MB | onlinestream

NE 15:00 | FbŠ Bohemians – Panthers Praha | onlinestream