Skvělá první třetina zajistila vítězství v derby!

V posledních dvou zápasech byly první třetiny pro Panterky nepříjemnou částí hry a v obou případech se po první dvacetiminutovce už na své soupeře nedokázaly dotáhnout, v neděli v Rudné to ale bylo úplně jiné – svěřenkyně Jaroslava Jelínka si do první pauzy vypracovaly pohodlný náskok 5:2, který s lehkými obměnami udržely až do závěrečného hvizdu a Start98 tak porazily 6:4!

Právě první třetina nabídla možná vůbec nejzajímavější a nejzábavnější podívanou, která se v Rudné udála od restartu extraligy. Jak Panterky, tak Start se od začátku hnaly směrem vpřed a na nějaké bránění nezbýval čas, a tak není překvapením, že poměr střel v úvodních dvaceti minutách byl až neuvěřitelných 19:11 z pohledu domácích. Právě hráčky v červeném sice hned po minutě a půl poprvé inkasovaly zásluhou nejlepší střelkyně hostí Kristiny Zlatníkové, příliš dlouho je to ale mrzet nemuselo.

Zkraje šesté minuty totiž dvěma slepenými trefami otočily skóre. Nejprve si Start špatně rozebral rozehrávku Panthers a nehlídaná Anna Bartušková mohla pohodlně zakončovat do odkryté klece, jen o dvacet vteřin později pak Nela Havlíková zkusila štěstí z dálky a její náramný táhlý pokus se zastavil až v šibenici nic netušící Janglové. Jenže neméně krásným dělem záhy znovu srovnala odchovankyně rudenského florbalu Anežka Pěnkavová a před polovinou třetiny to bylo už 2:2.

A gólové hody pokračovaly i nadále. Znovu za to mohl nedůraz hostující obrany, který neodklidil míček před agilní Karolínou Novákovou a juniorská posila z Liberce se na hranici velkého brankoviště zorientovala neomylně. O minutu později se navíc prosadila parádním vikýřem z úhlu i její další liberecká spoluhráčka Markéta Valešová a se Startem to již začínalo vypadat bledě. Ještě před pauzou si navíc děvčata ve žlutém situaci další chybou zkomplikovala situaci ještě o něco více, když si střílenou nahrávku Bartuškové do vlastní klece nešťastně srazila Markéta Baťková.

Po zranění Valešové se hra vyrovnala

Zbytek utkání přinesl už podstatně defenzivnější obraz hry. Panterky sice hned v úvodu druhé periody dokázaly využít jinak celkem nemastnou a neslanou přesilovku díky kanonýrce Veronice Zittové, jež tentokrát volila skrytou ránu z modré čáry, to ale byl prakticky jediný světlý moment jejich hry v této dvacetiminutovce. Kromě zmíněné branky totiž ohrozily Janglovou pouze třemi střeleckými pokusy a naopak nechaly vyniknout Horňákovou, která si evidentně chtěla po debaklu v Židenicích spravit chuť a svoje spoluhráčky držela ve vedení povedenými zákroky.

Hru Panterek navíc hodně ovlivnilo nešťastné zranění Markéty Valešové, která při bránění nešťastně došlápla a ze hřiště nedokázala odejít po svých. Hru domácích navíc srážely kupící se fauly a zejména dvě vyloučení Havlíkové, z nichž dokázala Kristýna Vejvodová precizně umístěným tahem vydolovat kontaktní trefu. Po chybě v domácí rozehrávce pak únik dvou na nikoho proměnila v gól na 6:4 Kristina Zlatníková a Start začal cítit šanci, nicméně zejména díky skvělé Horňákové zůstával stav nadále nezměněn.

Prostřelit domácí jedničku se žlutě oděným nakonec nepovedlo už ani jednou, a to i přesto, že své soupeřky ve třetí části přestřílely téměř trojnásobně. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, při níž naopak mohla definitivně rozhodnout Zittová, oba její pokusy ale mířily pár centimetrů vedle tyče a úsměv na tváři nejlepší domácí střelkyně byl tak pouze nevěřícný. I přesto Panterky dokázaly Start porazit 6:4 a připsaly si tak první ligovou výhru nad tímto soupeřem v historii.

Panthers Praha – Tigers Start98 6:4 (5:2, 1:2, 0:0)  online | záznam | fotogalerie

Střely na branku: 28:38
Nejlepší hráčky: Karolína Vlachová – Anežka Pěnkavová