Ženy se z Brna vrací bez bodu

Hodně nepříjemnou sobotu si na půdě Židenic prožil elitní výběr Panterek. Děvčata z Radlic na nadšeně hrající soupeřky nedokázaly za celý zápas najít recept a nakonec padly vysoko 3:10.

Souboj pátého s devátým začal velkým náporem domácích – Židenice prakticky nepustily Panterky z pásma a hodně kuriózním způsobem se dostaly i do vedení. Rozehrávku Slané totiž Procházková trefila tím nejhorším možným způsobem a balonek tak k překvapení všech přítomných doputoval až za zcela bezmocnou Horňákovou. Tlak Židenic navíc pokračoval i nadále a brněnské hráčky vysunutým napadáním nutily Pražanky k chybám – jednu z nich zkraje 9. minuty navíc využila po nahrávce Janečkové Klára Jahodová.

Až poté se hra alespoň trochu vyrovnala a ke střelbě se dostaly i Panterky, nicméně Retová i Zikmundová střílely až z příliš velké dálky. Úspěch tedy přinesla až přesilovka hostí po faulu na Novákovou, v níž Zittová krásným krosem vyzvala k zakončení neomylnou Dominiku Tůmovou. Místo vyrovnání, o níž si říkaly rány Valešové a Žbánkové, ale v závěru první části přišla dvojitá studená sprcha – nejprve nepřesnou rozehrávku vystihla a následně využila Eva Nečasová, aby jen o 15 sekund později neobsazená Lucie Romančáková zvýšila na průběžných 1:4 z pohledu hostí.

Úvod druhé části nicméně patřil bíle oděným. S únikem Retové si sice ještě Remešová poradila a při přečíslení Zittové s Valešovou jí pomohla vnější síťka, na začátku 27. minuty už ale kapitulovala – právě Veronika Zittová vzala balonek na jedné straně hřiště, přes střed se probila na druhou a od mantinelu nádhernou ranou přesně do vzdálenější šibenice snížila na 2:4. Z podobné pozice jí chtěla napodobit i Vlachová, ta ale o pár centimetrů netrefila zařízení.

Panterky mrzely nevyužité šance

A tak znovu pálily Židenice, byť i s trochou štěstí – Urbášková trefila balonek na hranici brankoviště tak krkolomně, že se odrazil místo do Horňákové na dobíhající Lucii Romančákovou a ta z bezprostřední blízkosti prostřelila ležící hostující brankářku. Další průběh se nesl víceméně ve stále stejném rytmu – domácí hráčky se nebály napadat až za soupeřovou klecí, čímž panteří obranu několikrát dostaly do velkých problémů, naopak Panterky byly v této činnosti podstatně pasivnější a jejich útoky sestávaly spíš z protiútoků, než že bychom sledovali nějakou povedenou kombinaci. V asi největší šanci ve zbytku druhé části se octla Bartušková, jenže backhandem z hranice vápna nedokázala zatlouct míček do klece.

Třetí třetina už byla jen dokonáním panteřího zmaru. Už po půl minutě zvýšila na 6:2 z pohledu Židenic Šárka Staňková, další dvě slepené branky pak přidala do zcela rozhozené hostující obrany celkově čtyřgólová Lucie Romančáková. Panterky pak sice dost kuriózním zásahem Anežky Slané, která bránu trefila odrazem od hlavy jedné z protihráček snížily, daší gól už ale přidat nedokázaly. Naopak ještě lovily míček dvakrát ze své sítě – vystřídaná brankářka Götzová se nejprve marně natahovala do přesné dorážky Evy Smutné, následně si pak nerozuměla s Vlachovou a do odkryté branky na konečných hrozivých 3:10 upravila skóre Eva Urbášková.

Florbal Židenice – Panthers Praha 10:3 (4:1, 1:1, 5:1)  online | záznam

Střely na branku: 31:24
Nejlepší hráčky: Eva Nečasová – Veronika Zittová