PREVIEW: Panterky čeká jeden z klíčových víkendů

Jedno z možných stěžejních hracích dvojkol čeká následujících dnech elitní ženský výběr Panthers. Svěřenkyně Jaroslava Jelínka totiž vyzvou tabulkové sousedy – nejprve v sobotu vyjedou na půdu Židenic, aby následně v neděli poprvé v extraligové historii zkusily porazit omlazený tým Startu. Bude z toho první šestibodový víkend?

Panteří víkendy po restartu by se zatím daly doslova označit jako padesátiprocentní. Během tří odehraných dvojkol totiž #princezny pokaždé zakončily týden tříbodovým ziskem – a to vždy poté, co v sobotu dokázaly své soupeřky porazit (konkrétně to odnesly hráčky Bulldogs, Jičína a Olomouce), aby následně v neděli byly pouze v pozici poražených (a to v soubojích s Chodovem, Tatranem a Vítkovicemi). Obzvlášť poslední kolo právě na hřišti vedoucích Vítkovic bylo pro Panterky kruté – lídrovi tabulky dokázaly vzdorovat jen ve vyrovnané závěrečné třetině, šest inkasovaných branek v obou částech předchozích nicméně dalo za vznik vysoké porážce 3:14.

Možnost nápravy mají ale díky zhuštěnému programu Extraligy žen o následujícím víkendu opět hned dvojitou. Pražanky nejprve v sobotu vyjedou znovu po pár týdnech do Brna, kde tentokrát na novější hale v areálu Vodova vyzvou tým Židenic. Těm mají co vracet – v minulé sezoně na ně nestačily ani v jednom z obou vzájemných duelů, a to výsledky 2:6 a 6:12. Podobná divočina by byla pravděpodobně překvapením, neboť úspěšnější z obou brněnských družstev za poslední čtyři kola ani jednou nepřekonal hranici tří vstřelených branek a celkově po obnovení sezony posbíral pouhých pět bodů z osmnácti možných. Tříbodové vítězství se na tomto součtu navíc neprojevilo ani jedinkrát – naposledy si Židenice připsaly plný počet na konci září. Podaří se Panterkám v Brně uspět letos i podruhé?

Hodně vracení budou nicméně svěřenkyně Jaroslava Jelínka na programu i v neděli, kdy do rudné přijede notně oslabený Start98. Ten dříve v nejvyšší ženské soutěži působil pod názvy Herbadent či Tigers a právě pro domácího lodivoda to jsou známá jména – v dresu soupeře coby trenér získal v sezoně 2016/17 mistrovský pohár pro vítěze Superfinále! Krátce po jeho nástupu na panteří lavičku navíc #princezny soupeře z Kunratic vůbec poprvé dokázaly porazit, když na turnaji Czech Open vyhrály díky pozdnímu gólu Terezy Syslové 3:2. Dokáží děvčata z Radlic uspět proti Startu poprvé také v lize?

Pokud se jim to podaří, právě svému žlutě oděnému soupeři mohou utéct v boji o páté místo – Start totiž sice v tuto chvíli ztrácí šest bodů, zároveň však oproti Panthers odehrál o dva zápasy méně a i pro něj se tak bude jednat o klíčový souboj. Spolehnout se při nahánění svých rivalek může zejména na stále teprve sedmnáctiletou Kristinu Zlatníkovou, jenž už má na svém kontě 21 kanadských bodů za 14 branek a 7 asistencí a jejíž účast na koronavirem zasaženém reprezentačním kempu juniorek byla právě tím důvodem, proč byly zápasy Startu minulý týden odloženy.

Velmi důležité souboje v honbě za co nejlepší pozicí v tabulce začínají v sobotu ve 14:00 v Brně a v nedělních 16:00 na domácí hale v Rudné. Oba zápasy budou vysílány živě na našem klubu, v případě bitvy se Startem se pak můžete opět těšit na komentář Martina Mattese a Ladislava Hrmy, kteří jím doplní jak samotný stream, tak i jeho doprovodný program.

SO 14:00 | Florbal Židenice – Panthers Praha | onlinestream

NE 16:00 | Panthers Praha – Tigers Start98 | onlinestream