Ženy se z Vítkovic vrací s vysokou porážkou

Opět pouze tříbodový bude víkend pro elitní ženský tým Panthers. Svěřenkyně Jaroslava Jelínka po vítězství nad Olomoucí marně vzdorovaly silným Vítkovicím, které o osudu utkání rozhodly prakticky už v první desetiminutovce, po níž vedly 4:0. Skóre se nakonec zastavilo až na drtivých 14:3 ve prospěch ligového favorita.

Právě první třetina podle trenérského týmu byla pro vývoj utkání stěžejní. „Začátek se nám nepovedl. Nezachytili jsme tempo soupeře, který nám rychlými góly odskočil a dostal se do pohody. To v soubojích s takhle silnými týmy rozhoduje, protože proti Vítkovicím už se pak jen těžko dostanete zpět do hry,“ přibližuje nepovedený začátek Pavel Skazko. Se svými kolegy totiž musel sledovat, kterak v rozmezí minuty a půl jejich soupeř vstřelil tři góly a zkraje 10. minuty už tak vedl 4:0. Po dalších dvou slepených trefách navíc Panterky ve Vítkovicích ztrácely s koncem první třetiny na svého soka už šest branek.

Zkraje té druhé navíc agilní Husková zaokrouhlila už na 8:0 z pohledu domácích, přičemž sama zařídila polovinu všech zásahů. Alespoň lehkou korekci pak prolomením střelecké smůly Panthers zařídila Zittová, záhy nicméně zpět na rozdíl osmi branek z trestného střílení upravila skóre Ferenčíková. Hra se po bláznivém úvodu konečně trochu uklidnila a i hostující hráčky se dostaly do několika zajímavých příležitostí, recept na Příleskou však nenašly.

A tak znovu pálily Rytířky. Chvíli po polovině duelu se trefila Šponiarová, na ní využitím další z chyb v panteří defenzivě navázala Hägg a druhou šestigólovou třetinu svého týmu zpečetila v přesilovce Hyršová. 

Až třetí část přinesla alespoň výsledkově vyrovnanou podívanou. Nejprve sice znovu trestala Šponiarová, za Panterky se ale vzápětí prosadila nekrytá Havlíková. Na branku Plankové pak hostující hráčky reagovaly pak pro změnu využitím přesilovky zásluhou Florianové. Ve zbytku utkání už se nic zajímavého vyjma jednoho špatného střídání lavičky Pražanek nestalo a #princezny se tak z Vítkovic vrátily s porážkou 3:14.

1. SC Vítkovice – Panthers Praha 14:3 (6:0, 6:1, 2:2)  online | záznam 

Střely na branku: 49:18
Nejlepší hráčky: Michaela Šponiarová – Veronika Zittová