Drama v Rudné dopadlo lépe pro Panterky!

Ve velké drama se nakonec proměnil dohrávaný zápas 6. kola Extraligy žen. Panterky v něm po druhé části vedly nad Olomoucí už 6:2, Hanačky se ale nevzdaly a ve třetí třetině domácím pořádně zatopily. Po využití soupeřových chyb v obraně totiž dokázaly stáhnout ztrátu na pouhou jednu branku, ani přes velký tlak v závěru ale vyrovnat nedokázaly a Panterky tak berou cenné vítězství 7:6!

Panterky v přímém souboji o páté místo brzy prohrávaly, když se hned na konci druhé minuty šťastnou a kuriózní tečí prosadila Peterková. Když pak o čtyřicet sekund později srovnala dorážkou Valešová, zdálo se, že Rudná uvidí gólové hody. Minimálně zbytek třetiny tomu ale nenasvědčoval, neboť oba týmy nemohly najít ten správný herní rytmus a branky svých soupeřek ohrožovaly jen občasně. Další vzrušení tak přišlo až tři minuty před sirénou, kdy po nešťastném souboji Žbánkové s gólmankou Frankovou musela hostující opora odstoupit z utkání a za silná slova na adresu rozhodčích dostal jeden z olomouckých trenérů červenou kartu.

Jenže pětiminutová přesilovka Panterkám vůbec nevyšla a trenéry děvčat z Radlic rozhodně nepotěšila. „Ani v jedné početní výhodě jsme si nedokázali vytvořit nějaký tlak, nebo střelecké příležitosti, a byla to tak spíš pro nás početní nevýhoda. To by mohlo při troše smůly na konci utkání mrzet,“ zlobil se trenér Pavel Skazko. Ten mohl společně se svými kolegy na střídačce sledovat opět rozháranou, ale vyrovnanou druhou část, v niž se i tentokrát měnilo skóre zásadně v krátkých intervalech.

Nejprve výborné napadání Slané přetavila ve vedoucí branku Gocová, aby následně o pár vteřin později znovu srovnala ranou bez přípravy hostující Ondáková. Jenže Panterky se tentokrát se smírným stavem nesmířily a o další minutu a půl poté vrátila domácím barvám vedení oslavenkyně Pitterlingová, když trochu krkolomně dorazila nahozený balon za záda náhradnice Dvořákové. Na konci prostředního dějství navíc přišly dvě rychlé rány do olomouckého sebevědomí – běžela 40. minuta a v rozmezí pouhých 11 vteřin nejprve krásnou kličkou z brejku zvýšila domácí náskok Žbánková, aby chvíli po ní na průběžných 5:2 upravila ránou z plné rychlosti Nováková.

Z rozhodnutého stavu bylo nakonec drama

Jenže třetí perioda se vůbec neodvíjela podle představ domácích hráček a zejména jejich lodivodů. „Sice jsme brzy dali šestý gól, ale začali jsme propadat v osobních soubojích,“ komentoval slibný začátek trenér Skazko. „V těch nás Olomouc přehrávala a díky tomu se začala čím dál víc dostávat do šancí, z nichž dokázala skórovat. My si z toho na konci udělali zbytečné drama, takhle slibně rozjetý zápas jsme určitě měli dokončit jinak.“

Jeho slova potvrzují i časy branek – v 52. minutě na 7:3 zvyšovala nejlepší hráčka domácích Syslová, jenže pak se začaly dít věci.

53:49 – Barvíková křesá naději gólem na 7:4

55:26 – ta samá hráčka obírá o míček Bartuškovou a z brejku snižuje na 7:5 – domácí střídačka reaguje timeoutem

56:41 – jedna rychlá nahrávka a Suchánková nekompromisním vikýřem upravuje na pouze jednobrankový rozdíl

I proto se může zdát divné, že olomoucká lavička nezkusila poslední tři minuty hru bez brankáře – Dvořáková zůstala v kleci až do závěrečného hvizdu. A možnost neriskovat se děvčatům z Hané nakonec nevyplatila – Panterky už jejich tlak v závěru ustály a do tabulky si připisují důležité tři body za vítězství 7:6.

.

Panthers Praha – FBS Olomouc 7:6 (1:1, 4:1, 2:4)  online | záznam | fotogalerie

Střely na branku: 34:21
Nejlepší hráčky: Tereza Syslová – Denisa Ondráková