PREVIEW: Moravský víkend odstartuje bitva o páté místo

Téměř dvoutýdenní zápasová pauza je u konce a Panterky se znovu chystají bojovat o cenné body v Extralize žen. A bude to boj s týmy, jež ještě letos #princezny ani jednou nevyzvaly – „moravský“ víkend totiž odstartuje domácí zápas o páté místo s Olomoucí, v neděli pak svěřenkyně Jaroslava Jelínka vyjedou na horkou půdu druhého týmu tabulky z Vítkovic!

Uplynulá, necelých čtrnáct dní trvající přestávka, byla v náročném a nahuštěném extraligovém programu tou poslední možností odpočinku až do konce března. Už od soboty totiž začne dlouhá série hracích víkendů, v nichž se naplno projeví rozdíl mezi týmy, které při trénincích dbají i na fyzičku a těmi, kdo se věnovaly spíše herním dovednostem. Náročný měsíc a půl navíc Panterky odstartují dalším důležitým domácím mačem – do Rudné přijede Olomouc, která na děvčata z Radlic v tabulce ztrácí pouhý bod a znovu po dvou týdnech tak sportovní hala na hlavním tahu napříč středočeským městem uvidí přímý souboj o průběžnou extraligovou pozici –  v tomto případě tedy tu pátou!

Pro někoho možná trochu překvapivé umístění Hanaček se zrodilo vlastně při minulém hracím víkendu – tým kolem nejproduktivnější hráčky Kateřiny Peterkové v něm doma vyzval oba celky z Brna, tedy Bulldogs i Židenice, a jak v sobotu, tak i v neděli odcházel z utkání coby vítěz. Celkem pět bodů tedy při zaváhání nejbližších pronásledovatelů, Bohemians a Startu, znamenalo skok až na průběžnou šestou příčku. Lví podíl na tom samozřejmě má i opora Olomouce Martina Franková, jež v minulých letech několikrát doháněla panteří střelkyně k šílenství a lze předpokládat, že nejinak to bude vypadat i v sobotu v Rudné. Bude ale její výkon stačit na tříbodovou pražskou loupež?

Ještě větší prověrka ale Panterky čeká o čtyřiadvacet hodin později – zápas na půdě druhých Vítkovic. Ty sice za vedoucí Ostravou zaostávají o dva body, ztráta nicméně nevznikla zaváháním v některém ze zápasů – svěřenkyně Tomáše Martiníka totiž před minulým hracím víkendem spadly do karantény a oproti svým městským rivalkám tak mají jeden zápas k dobru. Na první místo se při zaváhání soupeře nicméně mohou vyšvihnout už tento víkend – při zaváhání svých soupeřek jim stačí bodovat proti Židenicím a Panthers.

A nutno dodat, že bohužel pro druhé jmenované se jim právě ve vzájemných zápasech s Pražankami daří – všechny dosud odehrané extraligové souboje skončily vítězstvím papírového favorita, v nemalém množství případů to navíc bylo vítězství vysoké. Jenže jak se říká, nic není nemožné a blízko tohoto slova byly Panterky před dvěma a půl lety – tehdy sice v Hostivicích prohrávaly s modrobílými soupeřkami po první třetině už 0:3, po skvělé druhé třetině a infarktovém závěru nicméně senzačně srovnaly na 5:5 a tehdejšímu úřadujícímu mistrovi sebraly bod za prohru v prodloužení. Nadešel čas na podobný počin?

Zda si #princezny dokáží připsat další tříbodový víkend či bude jejich zisk na třetí pokus jiné hodnoty můžete jako vždy sledovat při zavřených ochozech alespoň na dálku. Součástí sobotního domácího zápasu bude opět jak textový on-line přenos, tak i komentovaný stream a jemu přidružený pestrý předzápasový a doprovodný program, jež okomentuje osvědčená dvojice Martin Mattes – Ladislav Hrma. Přenos kromě platformy TVCOM přineseme i na našich webových stránkách, tak se nezapomeňte připojit včas!

 

SO 15:00 | Panthers Praha – FBS Olomouc | onlinestream

NE 15:00 | 1. SC Vítkovice – Panthers Praha | onlinestream