Souboj o čtvrté místo ovládl Tatran

Panterky si na postavení v elitní extraligové čtyřce ještě budou muset nějaký čas počkat. V přímém souboji a zároveň pražském derby o zmíněnou pozici totiž nestačily na střešovický Tatran, jenž definitivně zlomil zápas na svou stranu v úvodu třetí periody. Domácím nakonec nepomohly ani dva góly Veroniky Zittové a na svého rivala tak nestačily poměrem 3:6.

Důležitý zápas v mnohém připomínal ten poslední vzájemný, který Panterky ovládly 5:3. I tentokrát byli hosté z Tatranu o něco aktivnějším celkem a v úvodních minutách domácím balonek příliš nepůjčovali, nejvíce si jej v držení užila Horňáková. Ta byla v první třetině jednoznačně nejlepší hráčkou bíle oděných a vyrovnaný stav dokázala pro sebe i své spoluhráčky udržet až do 18. minuty, kdy vinou clonící soupeřky neměla šanci zasáhnout proti ráně Lucie Želízkové. 

Vedení nicméně hostující hráčky neudržely příliš dlouho – jen o necelých 50 sekund později se z vlastního pásma vymotala Zittová a krosovou nahrávkou našla Terezu Syslovou, jejíž nádherná dělovka zapadla bezchybně pod břevno za zcela bezmocnou Drbalovou. Panterky ještě mohly obrátit skóre v přesilové hře na přelomu třetin, tu ale v ani jedné hrací části nedokázaly využít.

Druhá perioda přinesla víceméně stejný obrázek hry. Tatran držel balonek a snažil se o obléhání domácí klece, dlouho ale nemohl najít recept na mrštně se smýkající Horňákovou. Uspěla nakonec až ta nejméně očekávaná možnost – těžko říci, zda Kateřina Pisárová vůbec zamýšlela z takové vzdálenosti vůbec ohrozit hájemství strážkyně panteří svatyně, nahození z půlky nicméně dokonale skryla do houfu těl a skákavý balonek se vynořil až za překvapenou radlickou brankářkou. Jen o necelé dvě minuty navíc bylo ještě hůře, neboť nedorozumění v bíle oděných řadách využila Barbora Břešťálová.

Tatran pojistil výhru třemi slepenými góly

Domácí střídačka na dva slepené góly reagovala oddechovým časem a evidentně otřesené #princezny zkusila nabudit k dorovnání skóre. A chvíli to vypadalo, že by taktický time-out mohl zabrat – krátce po jeho skončení byla na mantinelu dostatečně důrazná Veronika Zittová, jež uzmula odražený kulatý nesmysl, rozběhla se do přečíslení a vyřešila jej vskutku mazácky – Drbalová se za jejím přesným příklepem do pravé šibenice jen ohlédla. Trefa nejproduktivnější Panterky tak znamenala odchod do šaten za stavu 2:3.

Ten chtěly domácí hráčky na začátku poslední třetiny za každou cenu zvrátit a první minuty byly v jejich režii – starala se o to zejména první lajna, která si vypracovala několik zajímavých šancí, žádné z nich ale využity nebyly a Tatran trestal. Tříminutovku hrůzy započalo přečíslení dvou na nikoho a jednoduchý gól pro Veroniku Kopeckou, následovala přesná rána nepokryté Barbory Zabavské a na průběžných 2:6 zvyšovala krátce po ní ze standardní situace Vendula Beránková.

Domácí hráčky už na potenciální zvrat nedokázaly najít dostatek sil, po nešťastném došvihu Pitterlingové navíc strávily pět minut v úspěšně odehraném oslabení. Právě v něm alespoň kosmetickou korekci skóre zařídila třetím bodem v zápase Veronika Zittová, která z trestného střílení znovu mířila do již dvakrát vymeteného pravého horního rohu, konečný stav 3:6 z pohledu Panthers pak nezměnila ani závěrečná nevyužitá tutovka kapitánky Slané. 

.

Panthers Praha – Tatran Střešovice (1:1, 1:2, 1:3)  online | stream | fotogalerie

Střely na branku: 20:24
Nejlepší hráčky: Veronika Zittová – Michaela Mechlová