Vítězství v Jičíně zajistila povedená první třetina

Panterky zvládly i druhý letošní zápas s houževnatým Jičínem a znovu berou všechny body! I tentokrát se do sítě soupeřek trefily hned sedmkrát, z toho čtyřikrát v první třetině, díky které si vypracovaly důležitý náskok a udržely jej až do závěrečného hvizdu. Premiérové zásahy v extralize si připsala Eliška Mídová, dvěma body přispělo i trio juniorek Bartušková – Nováková – Valešová.

Právě Eliška Mídová, jenž se svojí sestrou Valerií Panthers posílila teprve před několika dny, byla první hráčkou, která se zapsala do střelecké listiny. Zkraje páté minuty se v nepřehledné situaci před Vokatou zorientovala nejrychleji a doklepnutím nahození Bartuškové zaznamenala svůj první extraligový bod. Vedení nicméně Pražankám příliš dlouho nevydrželo, jen o 70 sekund později totiž nedůrazná hostující obrana nedokázala odklidit balonek před agilní Kristýnou Bachmaierovou, jež jej tak z otočky dopravila za záda bezmocné Horňákové.

To však v úvodním dějství bylo ze strany Jičína vše. Panterky zamkly své obranné pásmo, klíč schovaly pod střídačku a převzaly otěže hry – vedení jim na konci sedmé minuty vrátila Lucie Florianová a její v poslední době tradiční úprk z vlastního pásma do nepozorných řad soupeřek, který zakončila zkušeně přízemní ranou na bližší tyč. Za pár chvil navíc bylo na straně červeně oděných ještě veseleji, neboť přesilovku využila Anna Bartušková poměrně netradičním způsobem, tedy úspěšně zakončeným přečíslením dvou na jednu. Povedenou dvacetiminutovku pak ještě podtrhla svou druhou trefou v zápase i nejvyšší ženské soutěži Eliška Mídová po skvělém pasu Valešové.

I druhá třetina byla ve znamení aktivní hry, branek však podstatně ubylo. Domácí obrana si oproti první části počínala podstatně jistěji a dovolila Panterkám prakticky jen dvě větší šance v podobě brejků Slané a Žbánkové, které se nicméně nepotkaly se změnou skóre. Ta nastala až krátce po polovině utkání na straně druhé, kdy jinak výtečnou Horňákovou propálila ostrou ranou z otočky Adéla Kmošková. Právě brankářka Panterek navíc ještě v závěru musela mrštně vytáhnout lapačku proti nebezpečnému zakončení Žůrkové.

Povedený závěr nezkazil ani neproměněný nájezd

Stav 2:4 z pohledu svého týmu mohla domácí desítka korigovat i na začátku závěrečné periody, jenže balonek vystřelený z její zbraně zasáhl jen spojnici. A tak znovu udeřily Pražanky – Jičín si znovu špatně pohlídal volný úder, místo vyloučení z něj ale rovnou inkasoval, když Valešová nabídla střeleckou pozici Karolíně Novákové. Ta navíc byla o tři minuty později faulována v úniku a svůj druhý zásah mohla přidat z trestného střílení, ránu na vzdálenější tyč ale Vokatá k radosti svých spoluhráček vykryla.

Právě její bezchybný zákrok ještě znamenal udržení domácích nadějí na nějaký ten bodík. Ten se přiblížil na začátku poslední desetiminutovky, kdy na 3:5 snížila po rychlé výměně kotouče Nikola Kuchařová. I nadále ale platila věta vyřčená v druhém odstavci, tedy že Panterky měly vrata do své obrany většinu času zavřená, což bylo potvrzeno i v závěrečných minutách i díky skvělé Horňákové. Zatímco domácí hráčky tedy marně dobývaly panteří území, děvčata v karmínově červeném svršku přidala ještě dva pojišťovací zásahy.

Nejprve na sebe Nováková navázala dvě soupeřky, aby i v tísni následně nabídla stoprocentní střeleckou pozici Nele Havlíkové, při hře bez brankáře pak do prázdné klece potvrdila výtečný výkon radlických juniorek přesná Viktorie Novotná. Panterky tak v Jičíně zvítězily 7:3 a bodově se dotáhly na čtvrtý Tatran, se kterým se utkají už zítra před zraky našich kamer na domácí hale v Rudné!

.

FBK Jičín – Panthers Praha 3:7 (1:4, 1:0, 1:3) online | záznam

Střely na branku: 36:30
Nejlepší hráčky: Adéla Kmošková – Karolína Nováková