PREVIEW: Rudná uvidí bitvu o elitní čtyřku

Panterky čeká druhý hrací víkend obnovené soutěže a program jim na něj znovu přichystal odvety letos již hraných soubojů. V sobotu se svěřenkyně Jaroslava Jelínka vydají do Jičína, nad nímž dokázali zkraje října doma zvítězit 7:4, nedělní odpoledne pak v Rudné bude znovu patřit pražskému derby – s přáním oplatit porážkou přijedou na domácí půdu #princezen hráčky Tatranu!

Zatímco Panterky si v minulém hracím víkendu připsaly tři body za vítězství nad Brnem a domácí porážku s Chodovem, jejich sobotní soupeř na tom byl podstatně hůře. Jičín totiž nejprve doma překvapivě nestačil na Olomouc, která o vítězství 6:3 rozhodla povedenou druhou třetinou, na nedělní výjezd do Vítkovic by pak tým kolem Gabriely Žůrkové nejraději zapomněl – strašidelná druhá a třetí perioda rozhodla o debaklu 0:15.

Tradiční extraligové město se tak i přesto, že před sezonou do týmu přivedlo Evu Preisslerovou a bránkářku Kristýnu Provázkovou, musí začít koukat i směrem pod sebe – pouhé dva body ze sedmi odehraných utkání je totiž řadí až na předposlední místo tabulky, odkud na příčky zajišťující play-off hledí s šestibodovým odstupem. Hodně napovědět o osudu Jičína může jejich nejbližší program – kromě Panterek totiž postupně vyzvou Tigers, Bohemians a Boleslav, tedy týmy, které jsou na tom tabulkově jen o něco lépe. 

Právě Panterky ale do Jičína přijedou i s novými jmény v sestavě – extraligovou premiéru si zde prožije sesterské duo z Klatov – Eliška a Valerie Mídová! Nadějné juniorky posílily #princezny zkraje týdne a svými výkony i za tak krátkou dobu dokázaly přesvědčit trenéry o své nominaci. Oběma děvčatům samozřejmě držíme palce!

Vítězství v Olomouci posunulo Tatran do elitní čtyřky

To Tatran naopak zvládl první „pokaranténní“ víkend na jedničku. Při sobotním duelu s Židenicemi navíc muselo nejednomu vyznavači defenzivního stylu hry plesat srdce nadšením – v zápase totiž padly pouhé tři branky, a to i přesto, že domácí hráčky zasypaly brněnskou obranu více než třiceti střeleckými pokusy. Velká bitva nakonec skončila vítězstvím Tatranu 2:1, svěřenkyně trenérky Marešové si nicméně gólový příděl vychutnaly o den později na hřišti Olomouce – 43 střeleckých příležitostí vyústilo v 11 branek v domácí síti, naopak Markéta Antalová neinkasovala ani jednou. Právě vysoké vítězství navíc vyšvihlo červené dresy v tabulce nad čtvrté místo, o tři body před Panterky.

Ty však na vzájemné extraligové zápasy se střešovickým výběrem mají pozitivní vzpomínky – z celkem sedmi za poslední roky dokázali bodovat v pěti z nich a jen jednou prohrály o více, než dvě branky. Nejčerstvější triumf se navíc datuje do doby poměrně nedávné, a to na začátek října, kdy v posledním kole před přerušením soutěží úspěšně odolávaly mladému tatranskému útoku a ze Stodoly si přivezly všechny body za vítězství 5:3. Jak dopadne souboj o levý břeh Vltavy tentokrát?

Sobotní zápas začíná v Jičíně úderem 14. hodiny, nedělí derby s Tatranem pak opět po týdnu v 16:00 středoevropského zimního času. Oba zápasy můžete sledovat živě jak přes textový on-line přenos, tak i prostřednictvím streamu, jenž bude v Rudné opět streamem komentovaným a stejně jako minulý týden se můžete těšit na doprovodný program a jednu novinku, kterou představíme před zápasem – studio začíná na TVCOMu v 15:45, připojte se tedy ke komentátorům Láďovi Hrmovi a Martinu Mattesovi včas!