Ženy doma nestačily na Chodov

Bohužel, Panterky nepotvrdily včerejší vysoké vítězství v Brně a doma podobným výsledkem nestačily na pražský Chodov. Ten zadělal na tři body už v povedené první třetině a i přes závěrečnou korekci pohodlně dokráčel až ke skóre 1:8

Panterky chtěly navázat na vysoké vítězství v Brně, naopak Chodov toužil po napravení domácího neúspěchu s Vítkovicemi. A přestože byla první třetina herně i střelecky vyrovnaná, podstatně spokojenější šly do šatny právě Lvice – po brankách Karolíny Suché, Daniely Frantíkové a Vanessy Rebeccy Keprtové totiž vedly už 3:0. Za červeně oděné domácí hrozila hlavně první pětka, Chodov však v důležitých chvílích podržela brankářka Ranochová. Panterky navíc v poslední vteřině zachránila tyčka.

Od druhé třetiny se obraz hry podstatně změnil. Děvčata v bílém zapracovala na držení balonku, který #princeznám půjčovala jen občas a navíc pouze v pozicích, odkud svěřenkyně Jaroslava Jelínka ohrožovaly hostující bránu jen těžko. Několik možností sice Panterky měly, v té největší ale sama před Ranochovou selhala Žbánková. Naopak Chodov znovu splnil svůj limit tří branek na třetinu, když hrubky v obraně využily postupně Kristýna Lechnerová, Eliška Chudá a nakonec z ostrého úhlu Adéla Jůzová. Po čtyřiceti minutách tak na tabuli svítilo už hrozivých 1:8.

Třetí perioda se nesla ve známkách postupně se projevující únavy z náročného víkendového programu a vyložených šancí ubylo. Zároveň se konečně o slovo přihlásilo i domácí střelivo – dělovku Syslové ještě zastavilo břevno, chybu při rozehrávce ale krátce poté vystihla Veronika Zittová a povedenou ranou na bližší tyč alespoň kosmeticky zkorigovala skóre. Na druhé straně se slavilo ještě dvakrát, když se prosadila Adéla Polívková a celkově dvougólová Adéla Jůzová, jenž společně stanovily konečné skóre na 1:8 ve prospěch Chodova.

Panthers Praha – Florbal Chodov 1:8 (0:3, 0:3, 1:2) online | záznam

Střely na branku: 22:26
Nejlepší hráčky:
Lucie Florianová – Vanessa R. Keprtová