Vítězný návrat, Panterky rozstřílely Bulldogs!

#princezny se do restartované Extraligy vrátily tím nejlepším možným způsobem! V rámci 12. kola vyjely na hřiště posledních Bulldogs Brno, kde sice od začátku druhé minuty prohrávaly, další branky už ale střílely pouze ony. Počítadlo skóre se nakonec zastavilo až na výsledku 9:1, ke kterému dvěma trefami přispělo duo Lucií Florianová a Retová!

Panterky do Brna odcestovaly i s trojicí nových tváří – juniorky z prvoligového Liberce Markétu Valešovou a Karolínu Novákovou doplnila ještě brankářka Nicol Götzová. Ta zaujala i místo v zahajovací sestavě, nicméně na své první extraligové minuty nebude vzpomínat moc ráda – hned z první střely totiž inkasovala zásluhou Terezy Halaštové. Pražanky nicméně brzy převzaly otěže zápasu do svých rukou a za pár minut skóre otočily – nejprve se prosadila po krásné samostatné akci Lucie Florianová a zkraje deváté minuty doklepávala přihrávku Zittové do prázdné klece Anežka Slaná.

Právě hostující kapitánka mohla vedení svého týmu stvrdit, po samostatném úniku nicméně místo prázdné brány trefila jen boční síť. Hodně útočný florbal z obou stran pokračoval i v závěru úvodní periody a přinesl nakonec třetí branku v síti Prátové poté, co podobně jako Zittová zakončovala do prázdné klece Lucie Retová. Pro odchovankyni Panterek to zároveň byla první trefa v nejvyšší ženské soutěži.

Druhou část odstartovaly domácí hráčky kuriózní situací – zapomněly se totiž v šatně a darovaly tak soupeřkám zdarma přesilovou hru. Tu sice svěřenkyně Jaroslava Jelínka zužitkovat nedokázaly, ve zbytku prostřední periody ale jednoznačně dominovaly. Proti ráně Zikmundové ještě Prátová obstála, ani ona však nedokázala krýt třetí totožný kros přes své obranné pásmo, po němž první gól v extralize zaznamenala Karolína Nováková

Vedení pojistil gól ve vlastním oslabení

Panterky byly navíc pohodlným vedením namlsané a toužily přidat další trefy. Po pobídce Tůmové minula odkrytou klec v těžké pozici Zittová, stejná hráčka poté vyprášila masku domácí brankářky. Chvíli po polovině zápasu se také připomněla „mladá“ formace ve složení Nováková – Žbánková – Vlachová, kdy první jmenovaná nejprve z otočky mířila těsně nad, o pár chvil později ale celé útočné trio skvěle zapracovalo na brankovišti, díky čemuž se granát Lucie Florianové zastavil až v horním růžku domácí klece.

Prakticky jediná větší šance se Bulldogs naskytla po špatném hostujícím střídání, nicméně Götzová tygřím skokem podržela svůj tým a o pár vteřin později se mohla radovat znovu, neboť Veronika Zittová vzala přečíslení na sebe a v oslabení poslala Panterky už do pětigólového vedení. To vydrželo Pražankám až do třetí části a po šesti odehraných minutách bylo znovu navýšeno díky tečované ráně Karolíny Vlachové. Definitivní hřebíček do rakve zaklepala jen o pár desítek vteřin později Vlčková, která snad natřikrát vybojovala ztracený balon a přes dvě hráčky jej předložila jako na stříbrném podnose neomylné Lucii Retové.

Nedá se říci, že by se zbytek zápasu pouze dohrával. Buldočky se sympaticky snažily alespoň o snížení, přes dobře pracující hostující obranu se ale nebyly schopné dostat k zakončení. Naopak Panterky zkoušely střílet z každé pozice a například v případě Syslové se rozhodně nejednalo o vyloženě nepovedený pokus – její rána z úhlu prosvištěla těsně nad pravou spojnicí. Devátý gól nakonec přidala tři minuty před koncem agilní Markéta Žbánková a i přes snahu jejich spoluhráček přidat oblíbený desátý zásah to byla branka poslední – Panterky se tak do obnovené sezony vrátily vysokým vítězstvím 9:1 a minimálně do večera se mohou vyhřívat na čtvrtém místě tabulky!

.

Bulldogs Brno – Panthers Praha 1:9 (1:3, 0:3, 0:3) online | záznam

Střely na branku: 23:32
Nejlepší hráčky: Ema Brucháčková – Veronika Zittová