PREVIEW: 105 dní čekání ukončí reprízový dvojzápas

Jako kdyby jedna sezona zkraje října skončila a krátce před koncem ledna začala další. Tak dlouhá byla pauza, která přeťala rozjetý ročník většiny tuzemských florbalových soutěží. Po ještě nedávno těžko uvěřitelných 105 dnech bez florbalu ale svítá jiskřička naděje – do akce se po nejvyšší mužské soutěži vrací i elitní Extraliga žen, v níž drží žezlo také naše #princezny. A právě ty čeká nezvykle složitý úkol – vrátit se po téhle extrémní pauze do herní pohody, která je provázela těsně před říjnovým lockdownem. Povede se jim to už první víkend s dvojicí „známých“ soupeřů?

Byly to měsíce, které nepamatujeme. A to nejen po florbalové či sportovní stránce. Koronavirová krize a s ní spojené tvrdá vládní opatření, jakkoliv smyslná či nesmyslná, ochromila život v celé republice a nemálo jejích obyvatel dohnala až na samotný kraj sil a možností. Pozadu ve všech možných a nemožných restrikcích nezůstal ani zmíněný sport, jenž se smrskl na záležitost téměř privilegovanou – dlouhou dobu totiž zůstával otevřený pouze profesionálům a malí i velcí florbalisté mohli pouze smutně přihlížet ze zavřeného okna, neb omezen zůstal i pohyb venkovní. A i přesto, že se tabulka omezení mění rychleji než rozvržení sil u řečnického pultíku ve sněmovně, se pravděpodobně situace v následujících dnech měnit nebude a jedinou malou radostí tak zůstane restart nejvyšší soutěže něžného pohlaví – Extraligy žen.

Ta měla poslední kolo na programu v neděli 11. října a o zajímavé výsledky v něm nouze určitě nebyla – Jičín doma porazil v prodloužení Tigers, stejná hrací část rozhodla i o triumfu nováčka z Boleslavi nad Bulldogs a co je nejdůležitější, na Tatranu se radovaly Panterky, které ambicióznímu soupeři uštědřily možná trochu nečekanou, ale o to zaslouženější porážku 3:5. Za normálních okolností by se nabízelo vyzvat a povzbudit #princezny k tomu, aby si dobrou formu, jíž načal předchozí triumf nad Jičínem, přenesly i do dalšího hracího víkendu, vzhledem k délce právě skončené pauzy by se jednalo o radu krajně nepatřičnou.

Je jasné, že se spíše než o další kolo rozehrané soutěže bude jednat spíš o první kolo té nové – většina týmů toho v posledních měsících příliš natrénovat nemohla a napříč nejvyšší ženskou soutěží bychom mohli hodiny strávené na hřišti s hokejkou spočítat na prstech obou rukou. Nicméně i tady se dají najít výjimky – například právě v kádru Panterek najdeme tři děvčata, která mohla v klidu trénovat i v listopadu a prosinci – trio Bartušková, Žbánková a Novotná totiž tyto měsíce strávilo ve Finsku. Pokud jste náhodou tuto záležitost přehlédli, k doplnění znalostí vám může sloužit tento článek. Pomůže jim měsíc a půl strávených v Turku získat potřebnou výhodu v prvních ostrých zápasech po dlouhé době?

Na Bulldogs s posilami, zápas s Chodovem doplní doprovodný program

A kdo vlastně o víkendu Panterky čeká? Restartovanou soutěž načnou svěřenkyně Jaroslava Jelínka tím možná nejošemetnějším zápasem – na půdě posledních Bulldogs Brno. Loňský největší soupeř #princezen v boji o play-off se zkraje letošní sezony trápil a jediný bod získal až v posledním kole, kdy, jak už bylo zmíněno, podlehl doma nováčkovi z Boleslavi 5:6 po prodloužení, když dvakrát ztratil dvougólové vedení. Navíc bude mít Panthers co vracet – ve druhém kole totiž v Rudné s děvčaty z Radlic Buldočky padly 3:6 a i přesto, že v porovnání střel na svého soupeře nestačily poměrem 18:39, hostující trenér nešetřil optimismem. 

„Důležité je, že soupeř nebyl lepší, jen trestal naše chyby a my snad budeme mít šanci, pokud se sezóna dohraje, tuto prohru Panterkám vrátit,“ prohlásil tehdy Jiří Uher. Ať už svá slova plánuje převést ve skutečnost, nebo se i tentokrát bude smát realizační tým v červeném, musí své svěřenkyně připravit na další nebezpečí. Kromě osvědčených zabijáků jako Anežka Slaná či Veronika Zittová totiž do Brna s #princeznami přicestují i dvě nové tváře z Liberce – juniorky Markéta Valešová a Karolína Nováková před přerušením sezony řádily v prvoligovém Liberci, kde za 6 zápasů nasbíraly 28 kanadských bodů. V Panthers budou dvě mladé naděje ze severu Čech působit na hostování až do obnovení 1. ligy žen. Nafouklo se i obsazení brankoviště, které taktéž na hostování rozšířila Nicol Götzová z Texasu, jenž rovněž odcestovala se zbytkem týmu na první výjezd kalendářního roku.

Jen o den později, tedy v neděli, čeká nicméně Panterky soupeř z opačného pólu tabulky. Pražský Chodov má v tuto chvíli na domácí tým rudenské haly tříbodový náskok, jenž si zařídil mimo jiné v prvním vzájemném zápase, kde jej i přes zcela vyrovnaný průběh nakonec porazil výsledkem 6:1. Naše děvčata tedy na opakování slavného triumfu z roku 2017, kdy Chodov dokázaly přemoci 5:4, musí počkat právě minimálně do letošního 13. kola, oproti čtyři roky starému vítězství je ale v honbě za úspěchem nebudou přímo na hale moci podpořit fanoušci.

Ti stále mají na sportovní utkání vstup zapovězen, do zápasu se ale mohou vžít i na dálku – kromě tradičního textového přenosu jej totiž mohou sledovat i prostřednictvím komentovaného streamu, v němž pro vás máme připravených spoustu novinek. Předzápasové studio začíná už v 15:45, tak si jej nezapomeňte pustit včas, odcházet pak nedoporučujeme ani o přestávkách, v nichž se můžete těšit na pestrý doprovodný program. A protože každý rád tipuje, budete moci v neděli až do úvodního buly na našem Instagramu zkoušet trefit ten správný výsledek, jaký podle vás bude po 60 minutách svítit na výsledkové tabuli. Pro prvního správně tipujícího máme připravenou originální klubovou šálu!

Zápasy 12. a 13. kola Extraligy žen začínají v sobotu ve 14:00 a v neděli v 16:00, držte #princeznám palce!