Ženy obnoví rozehranou soutěž zápasem v Brně

Extraliga žen zná svůj upravený rozpis a elitní tým #princezen v jeho úvodním dvojkole narazí na letos již známé soupeře – v sobotu 23. ledna je čeká cesta do Brna k repríze druhého kola s Bulldogs (6:3), o den později pak Rudné bude chtít oplatit zářijovou porážku 1:6 Chodovu!

Stejným stylem, tedy dvěma zápasy za víkend (vždy jeden doma a jeden venku), projdou Panterky i zbytkem restartované sezony. Její základní část by podle plánu měla končit společně se závěrem března, 10. dubna pak přijdou na řadu boje v nadstavbách. Zatímco v play-off zůstává systém oproti původním pravidlům nezměněný a nadále tak platí, že osm nejlepších týmů čekají boje na čtyři vítězné zápasy, play-down prošlo zásadní úpravou. Nově se jej nebudou účastnit všechna družstva nepostupující do play-off, ale pouze dvě tabulkově nejhůře umístěná, která mezi sebou odehrají sérii na tři vítězné duely. Poražený tým sestoupí přímo do 1. ligy žen, vítěze pak čeká stejně dlouhá série s druhým týmem této soutěže.

Po úvodním dvojkole s Bulldogs a Chodovem čekají o týden později #princezny další dva známí soupeři – s Jičínem i Tatranem dokázaly Panterky shodně zkraje sezony získat plný počet bodů. Následovat bude jediná týdenní pauza a až do závěru základní části se tak mohou fanoušci těšit na pravidelnou víkendovou porci zápasů. V posledním kole pak svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka čeká repríza jarního virtuálního Superfinále s Bohemians. Nadále platí, že na halu nemají přístup fanoušci, všechny zápasy vám nicméně přineseme online a to jak textovým přenosem, tak i prostřednictvím streamu.