V běžecké soutěži na Stravě zvítězili Mlži!

Dvoutýdenní souboj mezi mužským Áčkem a tréninkovou skupinou mladších žáků je u konce a radovat se mohou menší Panteři – ti svého konkurenta na běžecké aplikaci Strava porazili o více jak 100 kilometrů!

Tým mlžů nad elitním mužským družstev vedl prakticky od začátku soutěže a v jejím průběhu náskok postupně navyšoval. Na konečném výsledku, tedy 632,48 kilometrech, se u zde podílelo celkem 18 běžců, z nichž hned 4 překonali padesátikilometrovou hranici – vůbec nejpilnějším soutěžícím se pak stal Vojtěch Pecka, jenž zapsal 81,81 km, na záda mu pak dýchali Josef Polák, Matyáš Sochůrek a Matěj Jozífek.

To mužům nakonec nepomohl ani více jak stokilometrový výkon Marca Lombina, jenž společně s Davidem Polcarem a Jiřím Krůškem patřil k lídrům svého týmu. Coby poražené družstvo je tak, až se opět rozběhnou ligové soutěže, čeká návštěva vybraného zápasu malých Panterů a spolu s ní i příprava drobných laskomin pro vítězný tým.

Zajímavostí mohou být i průměrné výkony jednotlivých běžců a jejich celková vyrovnanost – zatímco u Mlžů každý zúčastněný v průměru uběhl během soutěže 35,14 km, u Mužů to bylo 35,70 km. O něco odlišnější byly průměrné časy za kilometr, kde se elitní mužský tým pohyboval kolem hranice šesti minut, u malých Panterů to pak bylo o cca dvě a půl minuty více. Ti zároveň svému soupeři nejvíce utekli ve čtvrtek 5. listopadu, kdy společnými silami uběhli 84 kilometrů, o den dřív pak právě tým Mužů zaznamenal svůj nejlepší den s hodnotou 67 kilometrů.

Mlžům gratulujeme k překvapivému, ale zaslouženému vítězství, všem zúčastněným pak za skvělé individuální výkony, jež určitě budou pokračovat i v následujících týdnech.