Měsíc individuálních tréninků je za námi

Současná situace v naší milované vlasti neumožňuje společné trénování v hale a pravidelné hraní zápasů, i přesto však jedeme dál a snažíme se být pospolu alespoň na dálku prostřednictvím tréninků individuálních. Ty mají napříč klubem mnoho podob – znáte je všechny?

Poslední „klasický“ trénink mládeže proběhl v pátek 9. října a na svědomí ho měly naše juniorky. O den až dva později se odehrály i závěrečné předkaranténní turnaje a zápasy, následující pondělí už se smělo trénovat pouze venku a v malých skupinkách, jímž další vládní nařízení dalo utrum o pár bezesných nocí později. Od té doby se příprava většiny družstev vydala cestou neoblíbených „individuálů“, které se však ve svých podobách liší v mnoha směrech.

Co se týče elitního ženského výběru, ten spolu s týmem juniorek vsadil na společné online tréninky, do kterých se v posledních dnech připojila i nová fintess trenérka Tereza Jirovcová. Jejich program přibližuje šéftrenér Pavel Skazko. „Ženy společně s juniorkami a dorostenkami mají každý týden 4 povinné kondiční tréninky – střídáme silové a běžecké zaměření se specifičtějšími věcmi, jako je power jóga nebo aerobik, které vede naše nová trenérka Terka.“

U mladších dívčích družstev je pak program přeci jen méně náročný – hlavní náplní jsou zejména pravidelné florbalové výzvy. „I mladší holky mají možnost se zúčastnit individuálních tréninků, zároveň tu pak pro ně máme každý týden nové Panthers Challenges, kterými mohou vyplnit volný čas. Nově od minulého týdne pak probíhají i skupinové online tréninky pro ty nejmenší Panterky,“ přibližuje Pavel Skazko.

Mlži bojují ve výzvě s Muži, pro elévy jsou připraveny florbalové výzvy

Právě online skupinové hodiny, které vede trenérka Andrea Nováková, jsou nově v rozvrhu i pro přípravku a elévy. A ohlas mají velmi pozitivní – na obě dosud proběhnuvší jednotky dorazilo téměř třicet našich nadějí, které si náročnost i náplň tréninků pochvalovaly. I pro ně jsou pak připraveny Panthers Challenges, tedy týdenní výzvy o dvou až třech úkolech, které když splní, mohou se dostat do slosování o nové klubové tričko.

Pokud půjdeme věkovou hiearchií směrem vzhůru, narazíme na mladší žáky, kteří v posledních dvou týdnech ve svých individuálních programech najeli na běžeckou soutěž proti mužskému Áčku. A vedou si velmi dobře, neboť za deset dní uběhli společnými silami téměř 450 kilometrů a nad svými konkurenty si za tu dobu vytvořili velmi solidní, stokilometrový náskok. U stržů pak převažují společné online tréninky podobné tomu, co v tuto chvíli praktikují elitní ženská družstva.

A stejně jako něžnější pohlaví, i tři elitní mužská družstva, tedy dorostenci, junioři (včetně obou rezerv) a muži, mají společný program. Ten vytvořil kondiční trenér Jan Svoboda a jeho náplní jsou čistě individální tréninky zaměřené na běh a sílu, z nichž každý hráč musí do konce týdne posílat výstup. „Vytvoření programu měl v gesci právě Honza a vytvořil ho tak, aby si jej každý mohl naplánovat podle svého volného času. Kluky musím, stejně jako všechny jejich mladší spoluhráče, za ten uplynulý měsíc pochválit, protože trénují a plní svoje úkoly příkladně a až se zase vrátíme do hal, věřím, že tyhle týdny zúročí,“ přibližuje aktuální stav šéftrenér mužské složky Láďa Hrma. Nám nezbývá než dodat, že se připojujeme k poděkování a stejně jako Láďa a většina ostatních Panterů věříme, že se návrat do hal a ke společnému trénování uskuteční co nejdříve.