Mladší žáci vyzvou v souboji běžců mužské Áčko!

K hodně netradičnímu souboji se schyluje počínaje touto nedělí. V aplikaci Strava, která se postupně rozšiřuje napříč většinou panteřích družstev, se totiž v duelu o vyšší počet naběhaných kilometrů utkají dvě skupiny, které proti sobě na florbalovém hřišti jinak nejspíš neuvidíte – Mladší žáci během následujících dvou týdnů nebudou soupeřit s nikým jiným, než s Muži A!

Obě zmíněná družstva totiž Stravu využívají jako hlavní nástroj pro zaznamenávání výkonů z individuálních tréninků. To byl zároveň i důvod, proč souboj mezi těmito skupinami probíhá právě zde. „Mlži i Muži A byli vlastně prvními, kdo začal aplikaci používat na svoje aktivity, a tudíž to jsou zároveň i nejpočetnější skupiny,“ přibližuje okolnosti vzniku nápadu na vzájemný duel šéftrenér mužské složky a hlavní trenér druhého jmenovaného výběru Láďa Hrma. „Proto nás napadlo i pro tyto družstva připravit nějaké ozvláštnění nebo soutěž, která by jejich snahu ještě trochu podpořila. Idea souboje právě dvou nejpočetnějších skupin se tak vyloženě nabízela, protože oba týmy jsou i přes zavřené haly hodně aktivní a navíc je proti sobě na hřišti jen tak nepotkáte.“

Pravidla vzájemného soupeření jsou jednoduchá. Obě skupiny, tedy jak Mlži (tréninková skupina Mladších žáků 2008 a 2009), tak i Muži (tréninková skupina Mužů A okleštěná o hráče juniorského věku) musí v době od 1. do 15. listopadu naběhat či nachodit co nejvíce kilometrů, a to v libovolném prostředí či podmínkách. Vítězí pak ten, kdo bude mít v třetí listopadovou neděli úderem třetí odpolední na svém účtu vyšší počet překonaných metrů. Na první pohled se může vše zdát jako jasná záležitost, přeci jen fyzická připravenost elitního mužského týmu je na trochu jiné úrovni než u mladších žáků, některé faktory ale mluví i ve prospěch malých Panterů.

Vítěz získá vlastní kotel, Mlži si mohou vybojovat i svačinu do kabiny

„Áčko bude mít určitě výhodu, protože běhací přípravu jede od začátku lockdownu, zatímco my se kromě toho zaměřovali i na domácí posilování. Na druhou stranu máme máme početnější tréninkovou skupinu, na Stravě je v tuhle chvíli mlžů oproti mužům přesila a většina našich kluků jede svojí přípravu svědomitě a ještě si nad její rámec občas přidá, takže věřím, že budeme minimálně vyrovnaným soupeřem,“ potvrzuje vyrovnaně rozdané karty hlavní trenér mladších žáků Tomáš Pauček. Za pravdu mu dávají i oficiální počty přihlášených – v době psaní tohoto článků evidoval klubový profil na Stravě 17 zástupců Mlžů, zatímco soutěžících z mužského Áčka se sešlo „pouhých“ 12. Dá se nicméně čekat, že se počty ještě navýší.

Aby ne, vzájemná sázka dává oběma družstvům zajímavou motivaci. V případě vítězství týmu Mlžů dorazí poražení Muži na vybraný zápas své přemožitele podpořit, oběma zápasovým družstvům navíc přichystají i občerstvení do kabiny. Na druhou stranu, pokud se nakonec budou radovat právě zkušenější Muži, budou si taktéž moci užít podporu Mlžů ověšených fandícími transparenty přímo na místě konání některého z ligových utkání. Nejlepší sprinteři a největší vytrvalci si pak odnesou ceny individuální. Co myslíte, uvidíme na konci soutěže fandící malé Pantery, nebo Johna Hodka v kuchyni?

Vzájemný souboj začíná v neděli 1. listopadu a potrvá přesně dva týdny, tedy do neděle 15. listopadu. Výkony obou soupeřících týmů můžete sledovat buď přímo v aplikaci Strava, kde jejich běžecké snahy můžete také napodobit a poměřit je se všemi soutěžícími, či na našich sociálních sítích, kde budeme pravidelně zveřejňovat průběžné výsledky a aktuální lídry v jednotlivých disciplínách.