Strži 2007 i přes poslední místo dokázali udržet koš

Tým Starších žáků 2007 se tuto neděli vydal na výlet do Hořovic, kde je čekal turnaj v netradičním formátu – jedna skupina o 5 týmech, kde si naši borci zahráli postupně s Olympem, Sokoli z Dobříše, Střelci z Unhošti a konečně v nervy drásajícím souboji s domácími Red Dragons Hořovice. Krom netradičního formátu měl turnaj i pro nás vítanou změnu oproti normě a sice poslední tým z důvodu nepřítomnosti 6. týmu nesestupoval do nižšího koše.

Hned v prvním zápase se ukázalo, že tento výlet nebude z řad nejpříjemnějších. Soupeř rychle prokázal o třídu vyšší kvalitu a v kombinaci s naší ospalou hrou se zrodil nelichotivý výsledek 1:11. Do druhého duelu už jsme vstoupili lépe a skoro to vypadalo, že kluci mají na to odčinit první zápas a bít se o vítězství, naneštěstí soupeř z Dobříše mající dva šikovné špílmachry trestal náš nedůraz a nekompaktnost v obraně a procházel naší obranou jako nůž máslem. Skóre se zastavilo na 1:7 v náš neprospěch.

Ke třetímu zápasu nastoupili kluci proti bojovným Střelcům z Unhošti. Souboj to byl vesměs vyrovnaný, leč rozhodla naše neefektivita v zakončení, zejména pak u kapitána a tahouna týmu Zikiho, který zahodil 3 – 4 vyložené šance a na samém konci zápasu i nájezd. Nutno podotknout, že výkon to byl opět zlepšený, zejména v obraně, stále ale platí, že bez gólu (nebo gólů) není vítězství, a tak jsme odešli s prázdnou i ze třetího měření sil, tentokrát po výsledku 0:4.

Kluci před čtvrtým zápasem s favorizovaným týmem domácích, jež dosud na turnaji nepoznal přemožitele, utužovali týmovou morálku společným hraním hitu posledních dnů a týdnů, Among Us, a také nabyli motivaci sázkou s trenérským týmem, že v případě vítězství dostanou odměnu v podobě jednoho Capri-Sonne pro každého. Možná i zásluhou této sázky, ale hlavně díky tomu že kluci měli vůli a chuť s dosud nepříznivě vyvíjejícím se turnajem něco udělat, byl na konci základní hrací doby stav vyrovnaný 4:4 a musely tak přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich jsme byli šťastnějším týmem my a tak na světelné tabuli ve sportovní hale v Hořovicích konečně svítil konečný stav utkání 5:4 pro nás.

Za zmínku určitě stojí individuální výkony výborně chytajícího gólmana Nata, jenž v prvních dvou zápasech uchránil náš tým od většího debaklu a v posledním zápase vychytal vítězství v napínavých nájezdech, a také dvou útočníků Zikiho s Mrkim, kteří ladili svou formu směrem k poslednímu zápasu a v něm vystříleli konečné vítězství. Cílem do turnaje bylo udržet koš, což se díky formátu turnaje povedlo, a i přes vysoké porážky z prvních dvou zápasů se dá turnaj hodnotit pozitivně, protože výkon kluků měl vzestupnou tendenci a vygradoval vítězstvím nad Hořovicemi, jež v konečném zúčtování postoupily do vyššího koše.

Autor: Michael Kočandrle

Panthers Praha 2007 – Olymp Florbal 1:11
Panthers Praha 2007 – Sokol Dobříš 1:7
Panthers Praha 2007 – FBC Unhošť 0:4
Panthers Praha 2007 – Red Dragons Hořovice 5:4pn