Elévové obsadili Kladno

Po společném pořádání na hale v Rudné se opět po dvou týdnech sešla všechna tři družstva elévů na jedné hale. Tentokrát se s panteřím výjezdem muselo vypořádat Kladno, konkrétně místní hala BIOS, kde bojovaly naše výběry 2010, 2011 a Texasu.

Elévové 2010

Již tradičně okleštěná sestava Elévů 2010 vyrazila společně s týmem 2011 a spřáteleným Texasem do nedalekého Kladna.

V prvním zápase na nás čekalo domácí a velmi početné Kladno, které si na nás už od minula brousilo zuby. Počet hráčů do pole by se u nás dal spočítat na jedné ruce, nicméně právě my jsme určovali tempo hry, od začátku do konce jsme dokonce ani nepustili Kanonýry do vedení. Bohužel, druhý zápas byl diametrálně jiný oproti prvnímu – jediné, co se nezměnilo, byla početnost druhého družstva. Sparta však navíc disponovala velmi kvalitním kádrem, který nenechal na našich obráncích nit suchou. Postupem času navíc naším borcům začaly docházet síly a Sparta začala navyšovat náskok. Druhý poločas byl už mnohem lepší, nicméně vysoký náskok z toho prvního se nám dotáhnout nepodařilo.

Třetí zápas dne byl naplánovaný proti Olympu a byl to asi nejvyrovnanější duel dne. Olymp se do nás pustil jako drak, ze začátku nám nasypal několik gólů, což jsme si nenechali líbit. Ještě pár minut před poločasem jsme prohrávali o pět fíků, do pauzy jsme však šli za vyrovnaného stavu. Druhou půli každý chvilku tahal pilku a rozhodovaly až poslední minuty, kdy se prosadili naši střelci a rozhodli o dalším vítězství. Poslední zápas s Kralupy byl pak už jen takový zákusek po celém dni – nejslabšího soupeře turnaje jsme v klidu celý zápas přehrávali a nedali jsme jim, jak se říká, ani čuchnout.

Opět musím kluky pochválit za celý turnaj, děkujeme rodičům za podporu (i když tentokrát ne z tribuny :/ ) a budu se těšit zase někdy příště.

Autor: Petr Vobecký

Panthers Praha 2010 – Kanonýři Kladno :-)
Panthers Praha 2010 – Sparta Praha :-(
Panthers Praha 2010 – Olymp Florbal :-) 
Panthers Praha 2010 – Kralupy Wolves :-)

Elévové 2011

Tým 2011 měl na programu tři zápasy a hned ten první je čekal proti tréninkovým parťákům z Texasu. Do duelu jsme vstoupili sebevědomě, většinu duelu jsme hráli za vyrovnaného stavu a neustále jsme útočili na vítězství. Bohužel zhruba v polovině druhého poločasu jsme dostali tři slepené branky a byť se kluci snažili ještě se zápasem něco udělat a pár gólů i vstřelili, tak to na výhru nestačilo a radovali se tedy kamarádi z Texasu.

Jednou z příčin mohl být i náš malý počet, po dohodě s rozhodčími a soupeři jsme si tedy na druhý zápas s Kladnem „půjčili“ několik spoluhráčů právě z Texasu. Druhé utkání oproti tomu prvnímu provázela velká jistota na našich hokejkách a navíc jsme se mohli spolehnout na gólmana Martina, jenž pochytal několik střel soupeře. Na druhé straně jsme se naopak my nemýlili a dávali jeden gól za druhým, na druhý pokus jsme tedy bez větších problémů vyhráli.

Ve třetím a posledním klání dne nás čekalo pražské derby se Slavií a byl to městský souboj jak se patří – provázelo jej spousta soubojů a emocí, lépe jsme do něj ale vstoupili my a celou dobu navíc drželi na hokejkách vedení, které jsme udrželi až do závěrečného hvizdu. Vládci Prahy tedy domů odjížděli s dvěma výhrami a jednou porážkou v kapse.

Autor: Dominik Charvát

Panthers Praha 2011 – Texas Longhorns :-(
Panthers Praha 2011 – Kanonýři Kladno :-)
Panthers Praha 2011 – Slavia Praha :-)

Elévové Texas

V neděli ráno jsme se sešli k dalšímu turnaji, tentokrát na kladenské BIOSce. Ještě před prvním zápasem jsme museli doplnit tým o dvě posily, jmenovitě Kubu z Elévů 2010 a Šímu z výběru 2011, abychom měli alespoň jednoho hráče na střídání.

Hned v prvním duelu jsme se navíc potkali právě s Elévy 2011, odkud přišel Šimon, a nakonec to byl i asi nejvyrovnanější mač dne. Dlouho byl stav na obou stranách vyrovnaných, ve druhé půli jsme se nicméně urvali do třígólového vedení, které jsme nepustili a slavili nakonec i první vítězství dne. 

Po krátké pauze nás čekala stejně početná Slavie, která nám zejména ze začátku dělala problémy v obraně. Postupem času se ale projevila naše vyšší kvalita a kluci své protihráče celkem jednoznačně smetli, navíc se přitom mohli pyšnit spoustou krásných branek, jenž byly jako přes kopírák ve stylu „získám balon, udělám povedenou kličku, vystřelím a jdu slavit“. Proto i chvíli před koncem přišel pokyn alespoň dvakrát si před každou střelou nahrát, což malí Panteři zvládli výborně a být na tribuně rodiče, určitě by jejich kombinace stylu „tic-tac-toe“ ocenili hlasitým potleskem.

V posledním zápase nás čekalo početné domácí Kladno, které nám však nedělalo velké problémy a byť se modrobílí sympaticky snažili ze všech sil i za rozhodnutého stavu, třetí vítězství nám vzít nedokázali. Nejen za tento zápas patří klukům velké díky za předvedené výkony, rodičům díky za odvoz a nepochybně i podporu mimo tribuny a budeme se těšit co nejdřív zpět na hřišti! :-)

Autor: David Mašát

Texas Longhorns – Panthers Praha 2011 :-)
Texas Longhorns – Slavia Praha :-)
Texas Longhorns – Kanonýři Kladno :-)