Mladší žákyně bojovaly společně na hale Campanus

Oba týmy mladších žákyň se o uplynulém víkendu představily na hale Campanus. Osud sice vzájemnému zápasu tentokrát nepřál a Panterky tak navzájem nemohly poměřit síly, společný je nicméně report, jenž mapuje cestu obou družstev napříč na nějakou dobu posledním turnajem.

Mladší žákyně BLACK

Tým BLACK čekaly po postupu na posledním turnaji soupeřky v druhém koši a všichni jsme byli zvědaví, jak si s tím naše holky poradí. Poslední turnaj před pauzou se konal v hale Campanus, už ale bohužel bez fanoušků.

Jako první soupeř se nám postavila Bohemka, po úvodním oťukávání a stavu 1:1 se holky začaly rozehrávat a přidávaly jeden gól za druhým, ať už po hezkých kombinacích nebo díky individuální šikovnosti. Skóre se nakonec zastavilo na konečných 13:1 v náš prospěch a čekala nás několikazápasová pauza. Tu malé #princezny využily k fandění našemu druhému týmu a samozřejmě k pletení copánků a rozebírání aktuální módy.

Po pauze nás v druhém zápase ve skupině čekaly holky ze Sparty. Záčatek opět provázel poněkud vlažnější start, kdy se holkám nechtělo především do obrany a nechaly tak vytáhnout naší gólmanku, aby předvedla několik výborných zákroků a podržela tak svůj tým. O přestávce jsme si vysvětlili, že takhle by to nešlo a že se nehraje jen do útoku, ale i do obrany. Opět jsme v zápase viděli řadu hezkých gólů, za které by se nemusely stydět ani hráčky o několik let starší. Konečné skóre 14:3 tím pádem znamenalo finálový zápas o postup do nejvyššího koše.

Tentokrát byla pauza o poznání kratší, což jsme všichni uvítali a šlo se na věc. Soupeřky z Mladé Boleslavi byly na zápas řádně nabuzené a jejich nabitý kádr asi o dvanácti hračkách a čtyř trenérech budil poměrně respekt. Naše mladé naděje se ovšem nezalekly a od začátku bojovaly o každý kousek hřiště. Zápas se musel všem zúčastněným líbit. Oproti ostatním duelům byl v opravdu vysokém tempu a na kategorii mladších žákyň byl i značně důrazný. Oba týmy si vytvářely řadu hezkých akcí a gólmanky se musely mít neustále na pozoru. V průběhu zápasu se ale ukazovalo, že naše holky mají přeci jen o něco více navrch a začaly získávat kontrolu nad zápasem. Zasloužené vítězství 7:2 a postup do nejvyššího koše byl tak odměnou za práci v tréninku a budeme se těšit, že snad brzy budeme moci porovnat naše dovednosti s těmi nejlepšími.

Autor: Pavel Skazko

Rudná Panthers Praha BLACK – FbŠ Bohemians :-)
Rudná Panthers Praha BLACK – Sparta Praha :-)
Rudná Panthers Praha BLACK – FA MB 2009 :-) (o 1. místo)

Mladší žákyně WILD

V úvodním zápase nás čekal pozdější finalista z Mladé Boleslavi. Ten byl oproti nám v téměř dvojnásobném počtu, což bylo co říct, neboť Panterek bylo na zápase ideálních 6+1. Tou jednou statečnou, která tentokrát zaklekla do branky, byla Terezka, jenž to rozhodně neměla jednoduché, neboť soupeř střílel ze všech možných i nemožných pozic – i přesto byla Terka svým spoluhráčkám velkou oporou. Ačkoliv jsme nakonec na Boleslav nestačili, dokázali jsme jí nasázet alespoň tři branky, všechny navíc z čepelí věkem stále ještě elévek.

Po delší zápasové pauze a fandění týmu BLACK nás čekal druhý duel, tentokrát s Chodovem, jenž se v mnohém podobal tomu prvnímu. Do brány se tentokrát odhodlala Klárka a měla to asi stejně těžké, jako o pár desítek minut před ní Terka – Chodov taktéž střílel odkud jen mohl a po našem dobrém vzdoru v první půli bohužel přišel soupeřův brankostroj v poločase druhém, jenž zmírnily mimo jiné naše dva povedené zásahy ze standardních situací.

V posledním klání nás čekal zelenobílý soupeř z Bohemians a bylo znát, že nám dochází síly, takže ani na třetí pokus se nám bohužel nepodařilo urvat výhru. Nezbývá nám, než nabrat potřebné zkušenosti zase příště.

Holkám děkuji za bojovnost a velké odhodlání, pro některé z nich to byla vůbec první zkušenost s ostrými zápasy a pro některé i v bráně. Příště se představíme ve třetím koši, snad na zápasy nebudeme muset čekat moc dlouho.

Autor: Michal Rupa

Rudná Panthers Praha WILD – FA MB 2009 :-(
Rudná Panthers Praha WILD – Florbal Chodov :-(
Rudná Panthers Praha WILD – FbŠ Bohemians :-( (o 5. místo)