Ženy přetlačily Tatran a slaví první venkovní vítězství!

Velmi cenný skalp si v neděli večer připsal elitní tým #princezen. Panterky po bezbrankové první třetině dokázaly na Stodole proti střešovickému Tatranu dohnat a následně i otočit jednobrankovou ztrátu, vedení navíc nepustily ani přes velká závěrečný tlak domácích a před pauzou se rozloučily s extraligovými hřišti vítězstvím 5:3, které bylo zároveň letos vůbec prvním úspěchem zaznamenaným na půdě některého ze soupeřů!

Poslední zápasy před vládou nařízenou pauzou přinesly ženským družstvům body. V neděli 11. října vybojovaly 6 bodů Ženy B na pražské Kotlářce, večer se k nim pak přidal ještě elitní tým, jenž urval vítězství body ve Střešovicích.

Zápas začínal v 18:00, v prázdné tatranské hale byly pouze dva týmy a organizátoři, jednalo se o první zápas bez fanoušků a zároveň o poslední zápas před 14denní vládou nařízenou pauzou. První třetinu ovládl soupeř – Tatranky byly neustále na balonu a střel měly cca trojnásobek. Panterky se předvedly pouze jedním vyloučením – na dvě minuty si šla sednout Anežka Slaná, a to v 8. minutě za sekání. První třetina nakonec skončila překvapivě bez gólu.

Pauza mezi periodami prospěla oběma týmům. Ve 22. minutě sice vstřelil první gól tým domácích, ale Panterky s reakcí nečekaly dlouho, pár minut po ní navíc předvedla Nela Havlíková krásnou akci, při které našla před bránou Terezu Pitterlingovou a #princezny tak otáčí skóre na 2:1. Trvalo zhruba 4 minuty než Tatranky zformovaly další útok a krosovou přihrávku využila Kateřina Vachudová. Ačkoli Týnka Horňáková předváděla neuvěřitelné výkony, na tuhle střelu byla krátká. Doslova. Druhá třetina přinesla celkově neuvěřitelné množství šancí na obou stranách, ale do šatny jdou vítězně naše děvčata – posledním gólem navýšila skóre na 3:2 Petra Šusterová, která využila nahrávky od Anežky Slané a s jistotou umístila balónek do branky.

O tom, že poslední třetina bude pro oba týmy náročná, nikdo nepochyboval. Tatranky potřebovaly otočit zápas, Panterky zase odolat jejich tlaku a udržet vítězství na své straně. Neuvěřitelnou oporou pro tým hostů byla již zmíněná gólmanka Kristýna Horňáková, která v bráně předváděla fantastické zákroky a domácím nedala šanci skórovat. Větší klid na duši pro tým #princezen přinesla Veronika Zittová, která zvýšila náskok hostů střelou z výběhu – do konce zápasu v té chvíli zbývá 7 minut a Panterky vedou 4:2. Domácí si berou timeout a dvě minuty poté dotahuje svým zakončením Kateřina Seemannová, 5 minut před koncem zápasu je to tedy 4:3. Neuvěřitelný tlak na polovině hostů, avšak bez úspěchu – ani hra v 6 nepřináší tatranským hráčkám ovoce. Vteřinu před koncem navíc zasahuje Anežka Slaná, která sebrala útočícím hráčkám balón a z posledních sil posílá backhandem do prázdné tatranské branky. 

Zápas skončil 5:3 pro hostující hráčky. Získané 3 body jim zařídily postup na 5. příčku v extraligové tabulce žen. Doufejme, že se u dalšího zápasu sejdeme co nejdříve.

Autor: Anežka Slaná

Tatran Střešovice – Panthers Praha 3:5 (0:0, 2:3, 1:2) online | stream

Střely na branku: 40:16
Diváci: 0
Nejlepší hráčky: Kateřina Seemanová – Anna Bartušková