PREVIEW: Poslední zápasy před odmlkou, mužský dvojboj pod dohledem kamer!

Nadcházející víkend je na nějakou dobu tím posledním, ve kterém si volné dny zpříjemníme florbalem. Platná nařízení vlády totiž od pondělí zakazují všechny sportovní soutěže a Panteři mají tak dva dny na to, aby si naposledy pomazlili míček na čepeli. A víkendový program toho nenabízí málo – kromě mnoha družstev mládeže se představí na domácím hřišti i elitní a rezervní mužský tým, jejichž počínání navíc budeme vysílat živě!

Historický okamžik je naplánovaný na sobotu odpoledne, která jinak příliš programu nenabízí – kromě zmiňovaného domácího představení Mužů A a Mužů B se představí už pouze mužské Éčko, které bude v Berouně bojovat s rezervami Kubánského Klanu a Horoměřic, jeden zápas pak čeká Dorostenky, jenž v nové Bublina Areně na Pankráci vyzvou boleslavskou Florbalovou akademii.

Rudenský program začíná úderem čtvrté odpolední. V exkluzivním a ojedinělém videopřenosu budete moci živě spatřit panteří derby – mužské Béčko vyzve v divizním souboji jmenovce z Liberce, s nimiž před pár lety bojovalo v Národní lize i mužské Áčko. O necelé tři hodiny se objektivy fotoaparátů a kamer zaměří ještě na jeden zápas – právě Áčko čeká duel s možná trochu překvapivým aktuálním lídrem tabulky z Benešova, jenž před sezonou do klubu přivedl několik zajímavých jmen z pražské Bohemky a stejně jako ve všech předchozích kolech bude chtít proti Panterům uspět za tři body – překazí jim svěřenci Ladislava Hrmy plány a připíší si druhou výhru v řadě?

16:00 Panthers Praha B – Panthers Liberec | online | stream
18:45 Panthers Praha – Florbal Benešov | online | stream

Zatímco sobotě dominovaly dospělé mužské týmy, neděle bude v režii mládežnických výběrů. Hodně vzruchu bude zejména na Kladně, kde se postupně představí všechny tři družstva elévů – ročník 2010 si zopakuje minule celkem úspěšné boje v prvním koši, ročník 2011 a družstvo Texasu pak budou sdílet koš stejný, který zároveň vzájemným soubojem otevřou. Mimo Prahu hrají i všechna tři družstva starších žáků – tým 2007 doplněný o mladé naděje z mlžů čeká netradiční čtyřzápas v Hořovicích, na sever od hlavního města se představí Strži 2006 BLACK, jenž v Boleslavi konečně nastoupí k duelům v prvním koši a o něco vyšší úroveň než minule čeká i Strže 2006 WILD, kterří ke svým zápasům vyjíždí pro změnu do Zruče nad Sázavou.

Na malé derby se pak teoreticky mohou těšit i obě družstva mladších žákyň – tým BLACK i WILD se shodně představí na Campanusu, kde naposledy před pauzou okusí chuť druhého koše. Los základních skupin jim vzájemný duel nepřisoudil, případný panteří mač tak uvidíme až v bojích o konečné umístění.

Kromě malých #princezen se v neděli na nějakou dobu naposledy představí také jejich dospělé kolegyně. Elitní ženský tým čeká ryze pražské kolo, neboť se představí na dobře známé Stodole a soupeřem jim bude domácí Tatran. Ten po třech vítězstvích a těsné porážce s Vítkovicemi okupuje čtvrté místo tabulky, Panterkám v tuto chvíli náleží pozice sedmá. Protrhnou svěřenkyně Pavla Skazka a Jaroslava Jelínka prokletí venkovních hřišť? O pár kilometrů dál na Kotlářce hraje také první ženská rezerva svůj první (a doufejme ne poslední) letošní turnaj, v němž vyzve Kolín a Kladno. Zapíší holky důležité body do tabulky?

18:00 Tatran Střešovice – Panthers Praha | online | stream