Muži porazili lídra, Hruška chytil tři nájezdy!

Elitní mužský tým si po skalpu Králova Dvora připsal další důležité vítězství. Po výborném týmovém výkonu a skvělé první třetině porazil doposud suverénního lídra tabulky z Benešova 6:1 a před vynucenou pauzou si tak znovu spravil chuť třemi body. Hrdinou zápasu byl bezesporu Martin Hruška, jenž se kromě velmi jistého výkonu zaskvěl hned třemi zneškodněnými nájezdy!

Trenér Hrma naordinoval svým svěřencům před utkáním jasné instrukce, které měly dotáhnout tým ke zdárnému konci. Třetí formace hned první střídání byla dosti důrazná a otevřela tím sobotní skóre. Druhá lajna se tímto nechtěla zahanbit, kdy Jenda Kšír ukázkově vybojoval balon, předal Petru Škodovi, který se následně natlačil na střed do výhodnější pozice a z otočky nemýlil. Zbytek třetiny jsme drželi balonek poměrně na svých hokejkách, zvýšili procento střel na branku, však koncovka byla nedostačující. Soupeřovy útočné pokusy jsme dokázali zneškodnit. Krosová nahrávka Hudce na kamaráda Štovíčka prošla hřištěm jako nůž máslem a druhý jmenovaný navýšil vedení na 3:0.

Soupeř vstoupil do druhé části o něco aktivněji než my, což zapříčinilo nařízené trestné střílení ve prospěch Benešova. Však o slovo se opět přihlásila třetí lajna, kdy z rohového volného úderu proběhl za brankou mrštný Pokorný, jenž zakončil rychle kolem tyče. Benešov ve druhé třetině nedokázal proměnit dvě přesilové hry ani dvě trestná střílení. Ke konci třetiny došlo k chybné rozehrávce volného úderu, ztrátě balonku a rychlému přenesení hry na naši obrannou polovinu, kdy po krosové nahrávce soupeř poprvé (a naposledy) skóruje.

V úvodu poslední periody byl Benešovu nabídnut třetí nájezd, však ani ten nebyl úspěšný. Hostí začali býti dosti nervózní a hra se dosti přitvrzovat. Cca v polovině této části jsme nabídli soupeři další přesilovou hru, ani ta nebyla úspěšná. Ovšem neočekávané se stalo skutečnosti a Míka vystřelil a nikoliv nahrál a byla z toho pátá branka. Následně jsme si také my vyzkoušeli početní převahu po zákroku nohou na Hodka, bohužel jsme tuto výhodu nikterak nevyužili. Těsně před posledním hvizdem ještě Lombino svým sólovým únikem naposledy upravuje skóre svítící na tabuli.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha – Florbal Benešov 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) online | stream

Střely na branku: 18:24
Diváci: 0
Nejlepší hráči: Martin Hruška – Lukáš Brož