C-POWER má za sebou prodloužený víkend

Díky odkladu čekaly na Céčko tři zápasy během 20 hodin. I kvůli tomu byla posílena sestava, abychom všechna utkání hráli v 15ti lidech. V pátek proti Tigers přišli na pomoc béčkaři Štěpán s Jardou, v sobotu pak také z Áčka Pápa, velký panteří talent Karel Petrák a s nimi také mladíci Kryštof, Žíša a Jenda.

Zápas proti Tigers začal hodně zostra, valil se na nás jeden útok za druhým. My však máme v bráně fantoma Zekeho, který deptal útočníky Tigers nejen v první třetině, ale celý zápas. I my jsme si vypracovali hafo šancí, ale prali jsme se s produktivitou. Paradoxně nám pomohlo oslabení, ve kterém překvapivě utekla nejpomalejší útočná dvojice v lize Švor – Štajn, načež veterán z posledních sil v pádu zakončil pod břevno. Pak se dvakrát trefil Dan a potvrdil střeleckou formu, stejně jako Schurle, který vymetl další šibenici a upravil na 4:0.

Soupeř pak snížil, ale definitivně ho dorazil famózním sólem kapitán Béčka Štěpán Hanzl, který obehrál nejen všechny soupeře, ale před bránou i spoluhráče Khurnyho. Definitivní tečku pak zatloukl do prázdné brány Jarda a bylo hotovo, 6:2. Nutno říct, že jsme měli šancí tak na 15 gólů a stejně tak kdyby se Zeke nezbláznil, tak jsme jich tak 8 klidně mohli dostat. Zeke byl tak po právu trenérem vyhlášen za hráče zápasu. 

V sobotu nás čekaly dosud suverénní Horoměřice. Mysleli jsme si, že kluky vrátíme do reality, ale opak byl pravdou. Horoměřice nás zaskočily, jejich hráči byli silní na balonu, dobře kombinovali a poctivě bránili. Navíc my jsme vyrobili řadu hrubek, a proto byl v půlce zápasu stav 2:2 (góly Kůža a Žíša). Pak jsme dostali další dvě branky, Jenča stáhnul sestavu na dvě lajny, což vyústilo v náš obrovský tlak.

Bohužel se od nás (zaslouženě) odvrátilo štěstí, Pápa dvěma pumelicemi orazítkoval tyč a Žíša dvakrát netrefil prázdnou branku. Soupeř nám pak naložil pátý gól. V závěru jsme ještě snížili po akci Štajna s Pápou, který konečně rozvlnil síť, ale na víc než prohru 3:5 už to nestačilo. Zápas jsme prohráli zaslouženě a je na místě klukům z Horoměřic pogratulovat za výborný výkon a zasloužené 1. místo v ligové tabulce.

V druhém zápase s IBK Kubánským klanem jsme si spravili chuť vysokou výhrou 11:4, která se ale nerodila lehce. Nejdříve před zápasem nečekaně ukončil kariéru veterán David Ghali, aby ji následně po hodině opět obnovil a překonal tak dosavadní rekord Dominika Haška. Celkem dlouho nám trvalo, než jsme si získali výraznější náskok (v půlce zápasu bylo skóre 3:3). Pak už jsme více zabrali a začali po zásluze sypat jeden fík za druhým. Dan v útoku s Kájou (2+0) a Žíšou (0+2) a pod dohledem rodičů posbíral 4 body za 3+1, premiérový hattrick po návratu oslavil i veterán Kůža. Schurle se dalšími dvěma góly zlepšil na 5+0 ze čtyř zápasů (sólista jeden). První lajně pomohl Jenda Tvrdek (0+2) a defenzivní výkon roku předvedl Petr Svojítka. 

Celkově tak bereme 6 bodů a jsme čtvrtí v tabulce. Prohra s Horoměřicemi byla zasloužená a ukázala nám, že i v posílené sestavě musíme hrát na hranici možností, abychom soupeře dokázali porážet. C-POWER!!!

Autor: Martin Eckstein

Panthers Praha C POWER – Prague Tigers B 6:2 (1:0, 3:0, 2:2) online
Panthers Praha C POWER – TBC Horoměřice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2) online
Panthers Praha C POWER – Kubánský Klan 11:4 (2:1, 3:2, 6:1) online