Dorostenci vybojovali první místo v A – koši

Další kolo 1. ligy dorostenců zavedlo náš tým opět do městečka Krupka nedaleko Ústí nad Labem, kde měli potvrdit formu z minulého kola, tedy stoprocentní bilanci. Čekal na ně nejdříve soupeř z Prahy, konkrétně Start98 Kunratice. Jako druhý soupeř nám stál v cestě za prvním místem tým z Kladna.

Začátek prvního zápasu se dal označit jako oťukávací. My jsme měli trochu zvlhlá mířidla, ale přesto jsme se ujali vedení. Poté dostal soupeř výhodu jednoho hráče v poli, kterou sice nedokázal zužitkovat, bohužel však krátce po návratu vyloučeného borce jsme inkasovali. Do té doby se zdálo, že by mohl být zápas vyrovnaný, ale od tohoto okamžiku se kluci probudili a začínali jasně dominovat. Postupně se skóre navyšovalo na naší straně až na 4:1, což byl i stav, kdy jsme odebrali poprvé ke společné poradě – před ní dominovala zejména naše první lajna. 

Druhá třetina se již odvíjela plně v panteří režii a skóre se posouvalo jen na naší straně. Světelná tabule ukazovala po 30 odehraných minutách velmi uspokojivý stav 9:1 pro nás. Soupeř již působil velmi odevzdaným dojmem a ve třetí třetině se již utkání v podstatě jen dohrávalo. Konečné skóre na naší straně vyšplhalo na dvojciferný výsledek a zastavilo se číslici 12. Musím zde ještě zmínit úžasné fair play gesto, kdy soupeř odvolal rozhodčími nařízený dvouminutový trest. To se stále ještě úplně běžně nevidí. Děkujeme.

Po zápase vyrazila většina týmu včetně rodičů na Komáří vížku, kde jsme si dali vynikající oběd. Nebyl to jen gastronomický zážitek, ale restaurace nabídla i překrásné výhledy do širokého okolí.

Druhý sok z Kladna mohl při souhře ostatních výsledků ještě pomýšlet dokonce na vítězství v tomto koši, takže bylo o co hrát. Navíc právě dobrý oběd zřejmě způsobil, že kluci vstoupili do zápasu velmi vlažně a tak se soupeř dostal do rychlého vedení 3:0. Těsně před koncem první třetiny jsme dostali výhodu přesilovky a tu jsme dokázali využít, díky čemuž jsme rázem byli zpět v zápase a na soupeře ztráceli jen dva zásahy. Výhoda jednoho muže v poli byla naší velmi silnou zbraní po celý den. 

Od druhé třetiny kluci zlepšili pohyb a od té doby už na hřišti existovalo jen jedno družstvo. Panteři postupně otočili skóre na svou stranu, přestože soupeř bránil svou svatyni zuby nehty. Bohužel po jedné chybě v rozehrávce jsme se nevyvarovali faulu, jenž byl odměněn 2 minutami na trestné. Oslabení kluci ubránili, ale krátce po návratu se soupeř prosadil. Za zmínku stojí, že kluci nastřelili v zápase sedmkrát (!) brankovou konstrukci, z toho 3x to bylo v poslední minutě. I toto přispělo k tomu, že se skóre již nepohnulo ani na jednu stranu. I přes toto drobné zaváhání kluci s jistotou uhájili první místo v koši A a připsali si maximální počet kvalifikačních bodů do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům a rodičům, kteří přijeli kluky podpořit a vytvořili jim důstojnou atmosféru. Doufejme, že to nebylo naposledy v této sezóně.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha – Start98 Kunratice 12:1 (4:1, 5:0, 3:0) online
Panthers Praha – Kanonýři Kladno 4:4 (1:3, 2:0, 1:1) online