Beroun zažil derby mlžů

Po nedávném postupu Mladších žáků 2010, složeném zejména z elévů stejného ročníku, bylo dopředu jasné, že na další turnaj pojedou společně se svými spoluhráči ročníku 2009. A osud navíc přál i tomu, že se obě družstva v Berouně v sobotní dopoledne navzájem utkala mezi sebou!

Mlži 2009

V sobotu jsme zamířili do dalekého Berouna na druhé kolo přeboru mladších žáků. Hned na úvod nás čekal bratrský tým Panterů složený z elévů a dal se tedy čekat hodně napjatý zápas plný nasazení. Oba týmy do zápasu vlétly jako velká voda, přesto bylo dlouho skóre na světelné tabuli stejně jako obraz hry vyrovnané. Bohužel jsme si těsně před první sirénou nepohlídali jednu útočnou akci a Panteři 2010 na svojí trefu navázali dalšími třemi góly zkraje druhé poloviny. Ačkoliv byl i zbytek zápasu vyrovnaný, na rozdíl od soupeře se nám nedařilo trefovat branku a do šaten jsme tedy odcházeli poraženi.

V druhém duelu jsme nastoupili proti Bohemce, která nám od začátku dělala svým pohybem velké problémy, zejména tedy v rozehrávce. Na druhou půli jsme si ještě zpřesnili úkoly a pokyny, jak se ze svízelných situací dostat, konečný stav 2:2 nicméně znamenal, že si nejspíš na turnaji zahrajeme pouze o udržení.

Na poslední zápas jsme si dali 3 hlavní úkoly k pohybu na hřišti a zejména k návratům do obrany. Ačkoliv se klukům dařilo vše plnit, lepila se jim na paty nevídaná smůla a i přes dobrý výkon nakonec musely rozhodnout až nájezdy. V nich nás podržel Nat, který chytil všechny pokusy soupeřů a i díky němu jsme tak mohli slavit udržení ve druhém koši.

Díky klukům za zápasy a rodičům za super podporu.

Autor: David Mašát

Panthers Praha 2009 – Panthers Praha 2010 :-(
Panthers Praha 2009 – FbŠ Bohemians :-|

Panthers Praha 2009 – Floor Maniacs Mělník :-) (o 5. místo)

Mlži 2010

Do Berounské haly jsme dorazili natěšení, neboť hned v prvním utkání nás čekali starší spoluhráči z týmu Mlžů 2009. První poločas byl herně i výsledkově vyrovnaný a oku diváka se musel líbit, ve druhé části jsme ale přidali tak o 30% a naše tréninkové spoluhráče zatlačili na jejich půlku, z čehož plynuly i vstřelené branky, které nás dotáhly k pohodlnému vítězství.

Kamarádům jsme ale snad alespoň trochu vše vrátili o hodinu později, kdy jsme je podporovali v důležitém souboji s Bohemkou. Proti stejnému soupeři jsme navíc záhy nastoupili i my a opět se hrálo ve vysokém tempu, možná ještě vyšším, než jaké jsme předvedli v ranním duelu. Padlo i víc branek, téměř stejně na obou stranách, ale o trochu štěstí víc jsme přeci jen měli my a o ten jeden klíčový gól jsme klokany dokázali porazit.

O pauze jsme znovu podpořili kluky z 09 v souboji o páté místo, v němž dokázali těsně uspět, a ihned poté jsme nastoupili k finálovému duelu s Olympem. Ačkoliv bylo opět většinu času k vidění vyrovnané soupeření, po našich zbytečných chybách, které jsme začali z nějakého důvodu kupit (například špatně postavená zeď, nepohlídaný volný hráč na středu hřiště), jsme ale začali propadat zbytečné frustraci, jenž nás nakonec stála vítězství a postup do nejvyššího koše.

Děkujeme rodičům za podporu a snad se uvidíme co nejdříve zase na tribunách,

Autor: David Förster

Panthers Praha 2010 – Panthers Praha 2009 :-)
Panthers Praha 2010 – FbŠ Bohemians :-)

Panthers Praha 2010 – Olymp Florbal :-( (o 1. místo)