Z Bystřice za 3 body

První turnaj pro Dorost B se uskutečnil až v sobotu 3. října a hráči museli zavítat do středočeského města Bystřice. Sestava byla doplněna o několik starších žáků. Zhodnocení obou utkání se ujala trenérka Andy.

Do prvního zápasu se Spartou B jsme měli dobrý vstup, však brzy Sparta vyrovnala a jakoby nás to zmrazilo. Nedokázali jsme být pro soupeře nebezpeční a netlačili jsme se do střeleckých pozic. Všechno nám dlouho trvalo a to ústilo ke zbytečným ztrátám balonků. Když jsme se dostali na útočnou polovinu, sparťanský gólman chytl balon, trvalo nám dlouho se vrátit zpět do obrany, což následně zapříčiňovalo přečíslení na naše obránce. Kluci dostali před zápasem tří jasné úkoly, které se bohužel nepodařilo dostatečně splnit. Pozápasová porada v šatně byla jasná a trenéři se snažili slovy probrat hráče na další match.

Druhé utkání jsme sehráli s partnerským týmem Rudné. Trenéři očíhli styl hry soupeře z prvního utkání a naordinovali hráčům jasné instrukce. Rudenští hráči se postavili na vlastní polovinu do bloku, když jsme útočili, však to nám skoro celou první třetinu dělalo značný problém. Následně hráči prozřeli, že slova trenérů a pokyny jsou správné a že to proti bloku vychází. Začali to aplikovat a tím dokázali propasírovat několikrát balonek za záda soupeřova gólmana a mohli se radovat. Byly jsme větší část utkání na balonku a zatáhli jsme soupeře, jejich brejky si pak dokázali pohlídat, však škoda nedůrazu na brankovišti, ze kterého pramenil rudenský gól na 4:3. Za předvedený výkon si kluci výhru zasloužili.

Další turnaj nás čeká již 25.10. a já věřím, že navážeme na druhé utkání.

Panthers Praha B – ACEMA Sparta Praha B 3:15 (1:2, 0:4, 2:9) online
Panthers Praha B – Sokol Rudná 4:3
(0:1, 3:0, 1:2) online

Autor: Andrea Nováková