Muži slaví první body!

Elitní mužský tým se konečně dočkal! Po třech nepovedených ligových duelech a nezvládnutém závěru souboje pohárového se svěřenci Ladislava Hrmy vypravili prolomit sérii nezdarů do Králova Dvora. A ačkoliv většinu zápasu museli svého soupeře dotahovat, závěr se hrál za nerozhodného stavu až do času 59:42, kde o prvním vítězství v ligové sezoně rozhodl Radek Šťovíček!

Po třech úvodních porážkách se muži vydali směr Králův Dvůr s odhodláním vše prolomit a urvat první body. Domácí tým se krčil společně s námi na chvostu tabulky se stejným , tedy nulovým počtem bodíků. Zápas tedy neměl favorita a vše bylo otevřené.

Pro diváky to byla na delší dobu poslední možnost vidět florbal na vlastní oči, a tak si jich našlo do haly cestu skoro stovka. Podpořit své vzory dorazila i partička juniorů, která si připravila pokřik pro svého oblíbence „Mánese“ v první lajně. O zábavu diváků se také starala nová multifunkční obrazovka, kterou dostali domácí jako dar k výročí klubu. Když tuto nádheru viděl fanoušek a šéf klubu z Rudné, tak si hned poznamenal kontakt na dodavatele – třeba se jí tedy někdy dočkáme i na domácí hale.

Nyní už k samotnému zápasu. Panteři bohužel nechytli začátek zápasu a už po pěti minutách prohrávali o dvě branky. Naštěstí pro ně se trefil miláček tribun Tomáš Mánek a do šaten se šlo za vedení Králováku 2:1. Druhá třetina byla z obou stran herně méně zajímavá než ta první a na obou stranách padlo po jedné brance.

Motivační řeč z úst kapitána a trenéra evidentně pomohla a úvod třetího dějství byl čistě v panteří režii a trefil se opět Tomáš Mánek. Všichni v kotli hostí doufali, že další branka padne taktéž do sítě domácích, ale bohužel to bylo naopak a opět se muselo dotahovat. Do poslední pětiminutovky došlo ke stažení sestavy na dvě formace a přineslo to ovoce. I přes jednu inkasovanou branku se podařilo tři vstřelit a vítězství bylo na světě – byť pro domácí tým to muselo být velmi kruté, neboť rozhodující zásah z hole Radka Šťovíčka přišel až 18 sekund před koncem.

Panteři tak opět dokázali, že i když se nedaří florbalově, tak jsou silní vnitřně a dokáží otočit i zdánlivě prohraný zápas. Drobnou kaňkou z neděle je nicméně zranění právě Radka, jenž odešel s bolavým kolenem. V dalším zápase se představíme proti Benešovu, za který řádí nové posily z Bohemians – bohužel vás nemůžeme pozvat do haly, ale držet nám můžete palce třeba u online přenosu a možná i u živého streamu!

Autor: Ladislav Hrma

Panthers Praha – Králův Dvůr 6:5 (1:2, 1:1, 4:2) online

Střely na branku: 25:24
Diváci: 85
Nejlepší hráči: Patrik Svoboda – Radek Šťovíček

Komentář trenéra domácích (Radek Križko): „Vyrovnanné bojové utkání rozhodlo soupeřové napadání v našem obranném pásmu. Náš nedůraz ve třetí třetině v obranné fázi se ukázal, jako rozhodující faktror, proč dneska nemáme tři body. Děkuji soupeři, divákům, rozhodčím za dnešní den. Přeji všem hezký zbytek dne.“

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): „Dneska jsme to chtěli prolomit a získat tři body. Bohužel nás opět trápila produktivita. V záměru jsme to morálem urvali a máme první bodíky. Pro domácí je to kruté, snad se z toho otřepají a také příště získají své první body. Děkujeme fanouškům, sledujte příští onliny a držte nám palce.“