Drama s Jičínem rozhodly #princezny v závěru!

Můj dům, můj hrad. Extraligovým ženám se zkraje sezony v domácím prostředí nadmíru daří, po Bulldogs zde dokázaly porazit i dalšího nepříjemného soupeře – Jičínu Panterky utekly na konci první třetiny a těsný náskok si držely až do závěrečných minut, kde o jejich vítězství definitivně rozhodly Gocová s Tůmovou!

Do zápasu jsme vstupovaly velmi obezřetně, protože jsme soupeřky nechtěly v žádném případě podcenit. I přesto otevřela skóre jako první právě děvčata z Jičína, my ale nezamrzly a během pár minut jsme dokázaly skóre otočit. Hostující hráčky ještě dokázaly jednou srovnat, díky dvěma rychlým trefám v závěru první dvacetiminutovky jsme ale odcházely do šaten coby vedoucí tým.

Zkraje druhé periody však pokračovala jičínská přesilovka a soupeř jí nakonec dokázal využít – na inkasovanou branku ale dokázala svým prvním zásahem v ženské Extralize odpovědět Kristýna Gocová! Jičín nám záhy dokázal vstřelit ještě jeden gól, do třetí třetiny jsme si ale i tak stále odnášely vedení, byť už jen to nejtěsnější.

V závěrečném dějství jsme pro změnu nechaly vytáhnout se naší skvělou gólmanku, bez které by asi konečný výsledek vypadal trošku jinak. Navíc jsme ještě před jičínským oddechovým časem zaznamenaly šestou trefu, kterou zařídila odnosem balonku až do brány podruhé v zápase Maky Žbánková. Dvě a půl minuty před koncem to soupeřky zkusily v šesti, leč vyrovnávací branku nebo alespoň snížení nevybojovaly, samy navíc při hře bez brankáře inkasovaly posedmé „vinou“ Tůmič. I díky ní jsme tak zvítězily 7:4.

Děkujeme soupeřkám z města pohádek, v tuhle chvíli už se ale soustředíme a připravujeme na další zápas, bohužel konaný již bez účasti diváků. Snad se zase brzy uvidíme.

Autor: Kateřina Svobodová

Panthers Praha – FBK Jičín 7:4 (4:2, 1:2, 2:0) online

Střely na branku: 37:30
Diváci: 82
Nejlepší hráčky: Markéta Žbánková – Nikola Kuchařová