První zápasy Žen C

První dva zápasy letošní sezóny se odehrávaly pro druhou rezervní skupinu žen ve vyhlášené sportovní hale Unihoc v Praze na Kotlářce. Ženy C si z něj odvezly hned první tři body do tabulky, což není vůbec špatný začátek soutěžního ročníku.

Druhá rezerva se sešla v hojném počtu 12 hráček. Do zápasů nás přijely podpořit talentované hráčky z vyšších řad, jako například naše Natka Vesecká, Niky a také posila z A-týmu Monča Zikmundová. Holky, moc děkujeme za váš čas a pomoc.

Úplně první zápas jsme odehrály s týmem Cirkus Praha, kde aktuálně působí bývalá Panterka Olí. Velmi očekávané utkání, kterého jsme se bály, ale záhy se ukázalo, že bude nakloněno na naši stranu. Zápas byl plný gólových situací – byť tedy padlo dohromady “pouze” šest gólů, a to navíc výhradně z našich čepelí. První gól utkání vstřelila naše nová hráčka Terka Kalivodová, a to díky své bojovnosti v brankovišti soupeře. Další branku následně přidala naše kapitánka Veve krásnou střelbou z první.

Po krásné přihrávce od Máci přidala úspěšnou trefu i Monča Sonáková, která jí dostala k narozeninám. Dvě minuty na to na 4:0 trefila branku Nikolet, kterou ihned po vyhraném buly napodobila Natka. Poslední brankou utkání se může pyšnit naše posila Monča Zikmundová krásnou střelou z půlky hřiště. Velká gratulace z tohoto zápasu patří  především naší brankářce Ivče, která si odchytala nulu a velmi nás v zápase podržela. Gratulujeme Ivi. :-) 

Ve druhém zápase se nám bohužel už tolik nedařilo, o čemž svědčí zejména fakt, že v jednu chvíli vedl soupeř ze Slavie už 0:5. První třetina byla pro nás velmi nešťastná, obdržely jsme dohromady 4 branky. Bohužel ani druhou periodu jsme nezačaly úplně povedeně, zkraje druhé minuty jsme inkasovaly popáté.. Na to první vstřelenou brankou reagovala Natka a tím prolomila naši smůlu v tomto zápase. Hned druhou branku si připisuje krásnou střelou naše skvělá hráčka Máca, necelou minutku poté jsme nicméně lovily balonek ze sítě opět my.

Zápas přinesl i naši přesilovku, které skvěle využila zkušená hráčka Veve střelou z půlky hřiště. Za našim posledním gólem zápasu pak stojí již zmíněná Terka Kalivodová, která využila své dobré mušky. Ještě jeden gól jsme obdržely v předposlední minutě utkání a zápas skončil za stavu 4:7. Na to, jak strašně to vypadalo, jsme to nakonec dokázaly upravit do ne tak špatně vypadajícího výsledku.

Tímto děkujeme soupeřům za odehrané zápasy a trenérům za cenné rady a vedení. Poděkování si zaslouží také všechny Panterky na hřišti za bojovnost a chuť zvítězit. Skvělá práce, holky.

Autor: Martina Mrkusová

Panthers Praha – Cirkus Praha 6:0 (2:0, 0:0, 4:0) online
Panthers Praha – Slavia Praha 4:7 (0:4, 1:1, 3:2) online