Den a noc Dorostenek

Dorostenky vyrazily na své první zápasy na Kladno, kde je v místní Přetlakové hale čekal první ranní zápas dne.

Soupeřem byl tým Boheminas C a ač se dle názvu mohlo zdát, že se jedná o rezervní tým dorostenek, tak se jedná o tým plný starších žákyň, které dostávají prostor ve vyšší kategorii. Soupeř měl řadu hráček, které můžeme vídat v regionálních výběrech nebo na kempu talentované mládeže, takže nám bylo jasné, že nás na úvod sezóny nečeká nic lehkého.

V úvodu byl zápas spíše pomalý a nervózní, bylo znát, že oba týmy hrají po delší době a v ranních hodinách (mráz v hale tempu také příliš nepřidal). Každopádně po úvodním oťukavání začaly přicházet i první šance zápasu. Tu první jsme proměnili my, konkrétně Barča Doležalová a ujali jsme se vedení. To nám vydrželo až do konce úvodní části, kdy se soupeřkám povedlo stav utkání vyrovnat.

Do druhé třetiny vstoupil soupeř hodně aktivně a začal nás napadat, což nám dělalo určité problémy a začaly se kupit chyby. Jednu z nich Bohemka dokázala využít a šla do vedení. Zápas se odehrával v podobném duchu až do samotného závěru – Bohemka byla aktivnější a my hrozili z protiútoků. V samotném závěru jsme chtěli zkusit skóre alespoň vyrovnat – time out, naše rozehrávka, námaz a 3:1. :-) To nás bohužel zlomilo a soupeř v poslední minutě přidal ještě dvě branky.

Do druhého zápasu dne jsme šli na SKV, které ve svém prvním zápase těsně porazilo Bohemians B. Úvod zápasu jsme zaspali a soupeř šel hned v první minutě do vedení. Holky od toho okamžiku ale dokázaly přepnout na vyšší obrátky, hrát aktivně, napadat soupeře a získávat většinu míčku v soubojích. Díky tomu si vytvářely jednu šanci za druhou a první třetinu ovládly 4:1, když se postupně trefily Saffertová, Hromková, Schmiedová a Švachová. Zápas se nesl ve stejném duchu prakticky až do konce, jen bohužel s tím, že jsme spálili i ty nejvyloženější šance. Oba týmy přidaly už pouze jednu branku, nejdříve SKV snižovalo na 4:2, aby hned vzápětí vrátila tříbrankový rozdíl zpět Formánková. Výsledek 5:2 tedy znamenal první tři body do tabulky.

První turnaj sezóny nám ukázal spoustu věcí na kterých je potřeba zapracovat, ale i tak se dají zápasy hodnotit pozitivně a je na holkách znát progres, který dělají.

Autor: Pavel Skazko

Panthers Praha – FbŠ Bohemians C 1:5 (1:1, 0:1, 0:3) online
Panthers Praha – SKV 5:2 (4:1, 1:1, 0:0) online