Strži 06 BLACK si zastříleli v Rudné

První letošní turnaj čekal i Starší žáky 06 BLACK, kteří se vinou nepovedeného závěru loňské sezony na úvod představili až ve druhém koši. Po třech klidně zvládnutých duelech je nicméně pro příště čeká posun o patro vzhůru.

Jako první proti nám stanuly Říčany, tedy soupeř, který vyznával spíše defenzivnější pojetí florbalu. A celý zápas byl víceméně o tom samém – „vyhoď balon a zatáhni se“. Dlouho jsme bušili do zavřených vrat, nedařilo se nám ale obranný val modře oblečených prolomit. Zlom přišel až s rvním gólem v sedmé minutě, na který krátce poté navázali další dva střelci. Soupeř i přesto nic nezabalil a dál obětavě bránil svojí klec, na druhou stranu ani od nás to do útoku nebylo příliš dobré a skóre bylo na konci duelu „jen“ 6:1.

Druhý zápas nás čekal podobně zatažený Butchis. Hlavní cíl byl tentokrát dostat co nejméně branek, což se díky zlepšenému výkonu celého týmu a dobré hře v útočném pásmu dařilo a navíc jsme díky druhé jmenované schopnosti nasázeli soupeři 12 gólů, aniž bychom sami nějaký inkasovali.

Finálové utkání s Kladnem už alespoň trochu připomínalo klasický otevřený florbal – Kanonýři se proti nám jako jediní nebáli hrát a na rozdíl od předchozích soupeřů se pouštěli i do nebezpečných útoků. S většinou z nich si naše obrana dokázala poradit, navíc jsme byli dostatečně efektivní vpředu, takže jsme si na závěr připsali pohodovou výhru 8:4 a s ní spojený postup do prvního koše.

Díky rodičům za podporu a pořadatelům za skvělou práci.

Fotogalerii z turnaje naleznete zde.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha – Draci Říčany 6:1 online
Panthers Praha – Butchis 12:0 online
Panthers Praha – Kanonýři Kladno 8:4 (o 1. místo) online