Strži 06 WILD bez větších problémů ovládli svůj koš

Premiéra ve vyšší soutěži čekala tým Stržů 06 WILD, kteří na první turnaj museli vyjet na Campanus bez rodičů a fanoušků. Komorní prostředí jim ale až na kus druhého zápasu nevadilo a po třech vítězstvích tak slaví postup.

Úvod duelu s vytáhlými štírky z chodovské Traverzy (nebo traverzového Chodova?) byl ještě hodně rozkoukávací a trochu neplánovaně jsme v něm soupeře dvakrát pustili do vedení, jakmile nás ale začal balonek poslouchat, stali jsme se jednoznačně lepším týmem na hřišti a ještě před pauzou z toho bylo 5 branek v rozmezí pouhých 150 sekund. V podobném duchu se nesla i druhá polovina, kde nás ale pro změnu zrazovalo zakončení a nebýt nepřesné mušky, byl by konečný rozdíl určitě vyšší, než šestigólový,

Stejně jsme chtěli začít i duel s Alieny, kteří nicméně kousali víc a to nás znervózňovalo. Po vedoucí brance přišlo rychlé vyrovnání, na které jsme dokázali ještě rychleji upravit vedoucí trefou, jenž ale nováčkovi v sestavě Matyášovi byla zcela nesmyslně neuznána – dohady nad údajnou vysokou holí došly až tak daleko, že si pak ostré argumenty realizačního týmu musel za své trenéry na trestné lavici odkroutit Fíla Spěvák. Do pohody se nám navíc nedařilo dostat ani ve druhé části, kterou pro sebe ukradl černošický brankář. Definitivní zlom nastal pár minut před koncem po oddechovém čase a stažení hry na dvě formace, které žlutě oděného soupeře doslova drtily a nakonec se i dočkaly zasloužených dvou gólů, které připsaly další vítězství na panteří účet.

Proti Dvojce nám tak k celkovému triumfu měla stačit remíza, asi nejlepším kombinačním a taktickým výkonem jsme si nicméně od začátku šli pro klidné tři body – po třech různých trefách (dělovka z rozehrávky, pohotová dorážka pod víko a skvěle vyřešené přečíslení) to bylo v první pauze vidět i na výsledkové tabuli. Moc dalších gólů už se ale přidat nestihlo, neboť Dvojka od druhého poločasu dost přitvrdila a ačkoliv byly některé zákroky daleko za hranicí pravidel, foukačka sudích zůstávala z nějakého důvodu až do závěrečné tříminutovky němá – v té se zbláznilo několik horkých hlav, dva Panteři odnesli tvrdé střety lehkými úrazy a na své si přišli i fanoušci vyříkávání si soubojů neslušnými slovy. Suma sumárum, bolavé, ale naprosto zasloužené vítězství 4:1, které nás posunulo do vyššího koše.

Pokud bude nějaké příště, musíme do něj zlepšit práci v důrazu před brankou a poštelovat rozherávku. Všechno ostatní bylo na velmi dobré úrovni a díky tomu jsme byli v celém koši o třídu lepší než ostatní. Pokud si to dobré přeneseme i do dalších duelů, nemusí to být rozhodně poslední postup.

Autor: Tomáš Pauček

Fotogalerii z turnaje najdete zde.

Panthers Praha – Traverza Chodov 9:3
Panthers Praha – Alien Nation 3:1
Panthers Praha – Dvojka Praha 4:1