Ženy nestačily na Chodov

#princezny v rámci třetího kola nejvyšší ženské soutěž vyjely na palubovku jednoho z pražských rivalů z Chodova. Omlazenému kádru soupeře sice byli vyrovnaným soupeřem a v závěrečné periodě dokonce svého protivníka dokázaly přestřílet, výrazně lepší produktivita modře oděných ale nakonec znamenala porážku 1:6.

26.9.2020 – SH Jižní Město – Extraliga žen – Florbal Chodov x Panthers Praha (2020©Otakar Prášek / www.pulverfoton.cz )

Ženy nastoupily proti výrazně obměněnému a omlazenému týmu Chodova, než jsme tomu byli zvyklí z let minulých. To ovšem nemění nic na tom, že Chodov stále patří k českým top týmům s řadou seniorských i juniorských reprezentantek, tudíž nás nečekalo vůbec nic lehkého.

Začátek utkání byl z obou stran spíše oťukávání soupeřek a hra se odehrávala především ve středním pásmu s minimem šancí na obou stranách. Chodov se dostal do vedení v půlce první třetiny, kdy dokázal využít brejkové situace 3 na 2 a zakončit do prázdné branky. Druhý gól pak přidaly soupeřky na konci třetiny po nedůrazu v brankovišti.

Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit s tím, že budeme hrát aktivněji na balónku i bez něj, ale bohužel jsme kupili až moc ztrát a díky tomu posílali soupeřky do nebezpečných brejků. Až zhruba od půlky zápasu jsme začali být více nebezpeční ve hře do útoku a vytvořili si nějaké slibné šance, ty ale zůstaly neproměněné nebo je svým dobrým zákrokem zastavila gólmanka soupeřek. V úplném závěru třetiny pak přišly dva slepené góly Chodova, které znamenaly vedení soupeře 4:0.

Třetí třetina pak příliš velkou změnu ve hře nepřinesla, i když jsme si v jejím průběhu vypracovali víc šancí na skórování, tak se to povedlo až v závěru Petře Šusterové a tím, že Chodov skóroval ještě dvakrát, tak odcházel ze zápasu s vítězstvím 6:1. Pro nás je výsledek zklamáním, protože víme, že i s takovým soupeřem dokážeme zahrát podstatně lépe.

Panthers Praha – Florbal Chodov 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) online | stream

Střely na branku: 27:27
Diváci: 88
Nejlepší hráčky: Adéla Polívková – Kristýna Horňáková