Mužské trápení trvá, téměř čtyřicítka střel k porážce Kobylis nestačila…

Spousta šancí, téměř 40 střel na soupeřovu klec, velký tlak ve třetí třetině. Ani to nedokázalo elitní mužský tým dotlačit k premiérovému ligovému vítězství, jež na Kobylisích rozhodně nebylo od panteřích drápů daleko. Jenže jak to tak bývá, florbal se hraje na góly a těch právě domácí výběr dokázal vstřelit více, tudíž po závěrečném hvizdu mohl oslavit těsné vítězství 5:4.

Po pátečním smolném vypadnutí v Poháru se Panteři vydali na konci prodlouženého víkendu na horkou půdu rivala z Kobylis. Celý tým byl odhodlaný prolomit špatný start do sezony a chtěl urvat první body do tabulky.

Úvodní část zápasu patřila domácím, kteří si vypracovali několik šancí a jednu z nich navíc i proměnili. Ve druhé třetině už byla hra ze strany Panthers mnohem lepší a přinesla dokonce otočení skóre ve prospěch hostí, o nějž se dvěma brankami postaral Dominik Hudec. Jenže bohužel přišla 36. minuta a s ní spojené dvě slepené branky Kobylis, takže ve třetí periodě museli chlapci z Radlic opět dotahovat. Ti do ní vlétli jako velká voda, jenže branku soupeře ne a ne dobýt – to se podařilo až Lukáši Tomešovi v nabídnuté přesilové hře. Avšak vyrovnaný stav trval pouze 16 vteřin a další rána na pochroumanou panteří psychiku přišla zkraje 55. minuty, kdy Kobylisy odskočily na rozdíl dvou branek. 

Od této chvíle se rozjel velký tlak a domácí se prakticky nedostali za půlku, jenže drtivý nápor Panthers stačil jen na snížení z hole Lukáše Pokorného – vytouženou vyrovnávací branku nepřinesla ani závěrečná hra v šesti, a to i přes velké šance hostujících hráčů. Opět to tedy bylo bez bodového zisku, jehož se snad Panteři dočkají příští týden v Králově Dvoře.

Autor: Ladislav Hrma

Panthers Praha – FbK Kobylisy 4:5 (0:1, 2:2, 2:2) online

Střely na branku: 39:23
Diváci: 58
Nejlepší hráči: Dominik Hudec – Marek Paleček

Komentář trenéra domácích (Lukáš Kobliha): „Po první třetině, která byla převážně podle našich představ, jsme pustili soupeře do hry a pak jsme to museli dobojovat do konce.“

Komentář trenéra hostí (Miloslav Mattes): „Opět zápas, který jsme ztratili svými vlastními chybami. I přes hektický závěr, který byl z naší strany tím lepším, co jsme dnes předvedli, se nám již zápas nepovedlo zvrátit. Blahopřejeme soupeři.“