Mladší žákyně BLACK odstartovaly sezonu v Boleslavi

Kategorie mladších žákyň se pro letošní soutěžní ročník rozdělila na dvě družstva a obě si svou premiéru odbyla v neděli dopoledne. Tým BLACK čekal druhý koš, konaný tentokrát v Mladé Boleslavi.

První soupeřem nám byl celek domácích, tedy Mladá Boleslav. Úvodní minuty byly z obou stran nervózní a hra se přelévala ze strany na stranu. Soupeř nám vždy odskočil do jednobrankového rozdílu, na který se nám dařilo odpovídat srovnáním. Ve druhé části nám ovšem Boleslav utekla a Panterkám se nedařilo najit recept na soupeřova gólmana. Až v posledních dvou minutách se holky chytily a začaly objevovat své individuální schopnosti, které navíc vedly ke gólům. Čas byl nakonec proti nám, neboť do srovnání mnoho nechybělo. I přes nepříznivý počet děvčat na střídání je ale třeba všechny holky pochválit za bojovnost a odhodlání.

Po jednozápasové pauze zde bylo druhé utkání proti Black Angels. Po zkušenostech z prvního zápasu bylo vidět, že si na sebe holky pomalu zvykají. Soupeř byl o třídu lepší, ovšem nás se znovu držela bojovnost a touha vstřelit alespoň čestný gól, což se nakonec povedlo Elišce, která nasadila krásné housle těsně před koncem druhé části.

Závěr turnaje nás čekal soupeř z Vinohrad, který neměl na střídání ani jednu hráčku. Po vzájemné domluvě jsme si řekli, že si v průběhu zápasu vezmeme timeout, ať si přeci jen odpočinou obě družstva. Pro nás tento zápas znamenal jediné – chceme vyhrát – tomu však vůbec neodpovídalo tempo hry (adaptovat se na soupeře se daří snad všem panteřím kategoriím). Naštěstí se nám časem povedlo navázat na hru v prvním zápase a dařilo se nám jak kombinovat, tak i lépe bránit. To vše vedlo k několikabrankovému vedení, na které soupeř dokázal odpovědět, když se polevilo a v hlavách asi běželo jediné, a to, že se to nějak uhraje. Ale cením i soupeře, jenž neměl nikoho na střídání a přesto hrál až do samotného konce.

Všem holkám děkuji za bojovnost a odhodlání, které na turnaji předvedly, a uvidíme se příště, které snad nebude za dlouho. Pevné zdraví všem.

Autor: Michal Rupa

Rudná Panthers Praha – FA MB :-(
Rudná Panthers Praha – Black Angels :-(
Rudná Panthers Praha – SKV :-)